خانک ای ار

تعیین حدود فعالیت شوراهای صنفی دانشجویی

تعیین حدود فعالیت شوراهای صنفی دانشجویی

به گزارش کنکوری ارشد دکتری به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه 300 شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، به ریاست محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه اعضای شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها با تشکر از مسئولان دانشگاه‌ها برای برگزاری مراسم روز دانشجو، بر لزوم حفظ وجهه ضداستکباری این روز تأکید کردند.
اعضای شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها همچنین بر لزوم ترسیم دقیق حدود و ثغور فعالیت ‌های صنفی در دانشگاه‌ها به منظور جلوگیری از تداخل فعالیت‌های صنفی و سیاسی، تأکید کردند.
در ادامه جلسه، گزارش عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اجرای سند دانشگاه اسلامی ارائه شد.
در این گزارش با اشاره به اولویت‌بندی انجام شده به منظور اجرای سند دانشگاه اسلامی، گزارش هزینه ‌کرد بخشی از بودجه اجرای این سند نیز ارائه شد.
در بخش دیگری از گزارش، تفکیک بین حوزه‌های مجری زیرنظام‌های سند دانشگاه اسلامی، برگزاری جشنواره دانشجوی نمونه، فعال‌سازی تشکل‌های علمی، تقویت مشارکت دانشجویان در تمام فعالیت‌های دانشجویی، توجه جدی به سلامت روانی، استفاده از ظرفیت‌ فعالیت‌های هنری، ایجاد احساس مسئولیت‌پذیری در دانشجویان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، توجه به نشریات دانشجویی و ترویج ورزش و فعالیت‌های بدنی از اهم اقدامات صورت گرفته در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان شد.
پس از ارائه این گزارش، اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند، که اهم آن به شرح ذیل است: ارائه گزارش عملکرد از جانب سایر دستگاه‌های مجری سند دانشگاه اسلامی، هدف‌گیری به سمت حفظ سرمایه انسانی بخش آموزش عالی در همه برنامه‌ها، در نظر گرفتن ارتباط همه اقدامات با اجزای سند دانشگاه اسلامی، توجه به اسناد بالادستی علمی وفرهنگی در فعالیت‌های دانشگاهی، تعامل دستگاه‌های مجری سند دانشگاه اسلامی، یکسان‌ سازی فرم و شکل تمامی گزارش‌ها از منظر ارائه شاخص‌ها، مؤثر بودن اهتمام دستگاه‌ها در اجرای سند در تخصص بودجه و به کارگیری ظرفیت اردوهای جهادی و راهیان نور در سالم‌سازی فضای دانشگاه‌ها.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ادامه بررسی گزارش وزارت بهداشت به جلسه آینده موکول شد.

 

Source: irna.ir

کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *