خانک ای ار

بهره‌مندی دانشگاه تربیت مدرس از تسهیلات آژانس دانشگاهی AUF

بهره‌مندی دانشگاه تربیت مدرس از تسهیلات آژانس دانشگاهی AUF

به گزارش کنکوری ارشد دکترا به نقل از روز دوشنبه ایرنا، ناصر خاجی اهداف آژانس دانشگاهی فرانسه زبان را چنین شرح داد:‌ آموزش مهارت در کنار دانش (ارائه راهکارهایی که به دانشجو اجازه می دهد هر چه بهتر از علم و دانش در زندگی عملی خود استفاده کند)، کمک در زمینه تربیت نیروهای متخصص، پژوهشگر و توسعه همکاری های بین دانشگاهی و بین حرفه ای، حمایت از امکان ایجاد و راه اندازی پروژه های تحقیقاتی مشترک بین دانشگاهی، در اختیار گذاشتن ابزار های لازم جهت توسعه کیفی در زمینه های مختلف (در صورت نیاز و تقاضای دانشگاه عضو)، کمک در زمینه توسعه سیستم ارزیابی درون دانشگاهی و ارتقای جایگاه دانشگاه عضو در بین دیگر اعضاء و حمایت ویژه از دپارتمان های زبان فرانسه در دانشگاه ها.
وی ضمن تأکید بر ظرفیت بسیار مناسب دانشگاه برای مشارکت در طرح های بین المللی افزود: آژانس مذکور همچنین تسهیلاتی مثل حمایت سالانه از 20 پروژه تحقیقاتی منطقه ای، حمایت سالانه از 5 پروژه بین دانشگاهی در حوزه علوم مختلف، کمک در بهینه سازی سیستم ارزشیابی دانشگاه ها، کمک به ایجاد جوایز بین‌المللی جهت تشویق فعالیت های ادبی و علمی، کمک و حمایت در زمینه برگزاری همایش، کارگاه، سمینار و دوره آموزشی کوتاه یا بلند مدت (این حمایت شامل همه رشته ها می شود و در بعضی موارد اگر زبان اصلی انگلیسی باشد، کافی است که چکیده ها به زبان فرانسه منتشر شود) را در اختیار اعضا قرار می دهد.
رییس دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه از اهدای بورس های مختلف از سویAUF خبر داد و گفت: بهره مندی تمام اساتید دانشگاه از بورس های آموزشی کوتاه مدت جهت ارتقای سطح علمی (به زبان فرانسه)، ارائه سالانه 35 بورس کوتاه مدت برای دانشجویان مقطع دکترا در منطقه، ارائه سالانه 18 بورس برای ارتقای سطح علمی اساتید، ارائه 15 بورس مأموریتی برای همکاری های علمی و پروژه های مشترک، اهدای بورس تحصیلی برای مربیان جهت کسب درجه دکترا و ارائه بورس فرصت مطالعاتی یک یا دو ماهه برای پژوهشگران از دیگر تسهیلات فراهم شده می باشد.
رییس دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه تربیت مدرس در پایان تصریح کرد: آژانس دانشگاهی فرانسه زبان (AUF) همچنین امکان حمایت مالی سالانه از 20 همایش در منطقه که به تصویب آژانس برسند ( این همایش ها می توانند با توافق قبلی به زبان انگلیسی برگزار شوند) و ارائه تسهیلات برای پروژه های تحقیقاتی مصوب آژانس تا حدود بیست هزار یورو (پروژه ها می بایست بین ماه ژانویه تا مارس هر سال میلادی ارائه شده و به تصویب برسند) را برای اعضا فراهم می نماید.
به گزارش روابط عومی دانشگاه تربیت مدرس، آژانس دانشگاهی فرانسه زبان (AUF) در سال 1961 میلادی تأسیس شد و دارای بیش از 800 عضو از 102 کشور جهان می باشد. این آژانس یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی و علمی-دانشگاهی در دنیا محسوب می شود. AUF در مجموع دارای 10 دفتر منطقه ای است که یکی از دفاتر مهم آن دفتر خاورمیانه می باشد. دفتر منطقه خاورمیانه دارای 4 مقر در کشورهای سوریه، مصر، لبنان و جیبوتی است. دانشگاه تهران،دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه تبریز و اکنون دانشگاه تربیت مدرس از اعضای ایرانی آژانس یاده شده هستند.

 

Source: irna.ir

کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *