نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اول شهریور اعلام می شود

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نتایج نهایی پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی، اول شهریور اعلام می شود.

علیرضا رهایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا افزود: داوطلبان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانند اول شهریورماه با مراجعه به سامانه www.azmon.org نتایج نهایی خود را مشاهده کنند.
وی شرایط آموزشی در رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی را مناسب توصیف کرد و گفت: اخیرا بیش از هزار عضو هیات علمی در دانشگاه آزاد جذب شده‌اند و پرونده‌های زیادی نیز در دست بررسی است و به زودی به بدنه علمی دانشگاه وارد می‌شوند و شرایط علمی واحدها نیز در حال بهبود است.
رهایی در مورد انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری ۹۶ برای دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: بر اساس گزارش مرکز سنجش و آموزش دانشگاه، تاکنون ۱۱۱هزار و ۷۲۹ نفر رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی را انتخاب کرده اند.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد با بیان اینکه ۵۴ هزار نفر نیز تاکنون برای رشته‌های بدون آزمون دوره کارشناسی این دانشگاه ثبت نام کرده اند، افزود: ۹ هزار و ۳۰۰ نفر نیز رشته‌های بدون آزمون در مقطع کاردانی را انتخاب کرده‌اند.
رهایی تصریح کرد: ظرفیت پذیرش دانشجویان آزمون سراسری ۹۶ در دانشگاه آزاد اسلامی ۸۳۷ هزار نفر است .
به گزارش ایرنا، انتخاب کدرشته‌ محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی که از ۱۹ مردادماه آغاز شده و ساعت ۲۴ فردا ۲۶ مردادماه به پایان می‌رسد.
داوطلبان می‌توانند به نشانی www.azmoon.org مراجعه کنند و با توجه به نمره کل کسب شده در هر زیر گروه، متناسب با رشته انتخابی و کد شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی، نسبت به انتخاب ۲۰ رشته محل اقدام کنند.
همچنین داوطلبان می‌توانند علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، چنانچه در زمان ثبت‌نام، گزینه علاقه‌مندی به گروه هنر و زبان‌های خارجه را انتخاب کرده‌ و در آزمون آن نیز شرکت کرده‌ باشند، از فرصت انتخاب رشته دو یا سه گروه آزمایشی بهره‌مند شوند.
داوطلبان در صورت تمایل به انتخاب رشته در دو یا سه گروه آزمایشی (گروه آزمایشی اصلی، گروه هنر و یا گروه زبان خارجه) باید کارت اعتباری جداگانه برای هر کدام تهیه و در سایت www.azmoon.org انتخاب رشته کنند

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد