خانه >> اخبار دانشگاه >> دانشگاه ها باید از عرضه محوری به سمت تقاضامحوری حرکت کنند
کانال پل کنکوری ارشد دکترا

دانشگاه ها باید از عرضه محوری به سمت تقاضامحوری حرکت کنند

به گزارش  کنکوری ارشد دکترا به نقل از ایرنا، مراسم تودیع محمدمهدی لطفی و معارفه حسن میرزابزرگ سرپرست دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز دوشنبه با حضور محمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم برگزار شد.
بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم امید بر تداوم برنامه های پیش بینی شده دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات و تحقق اهداف و اجرای سیاست های کلان وزارت علوم در اقتصاد آموزش عالی، بویژه کمک به تدوین برنامه های راهبردی، به روز رسانی تشکیلات و بودجه ریزی عملیاتی بر مبنای سرانه دانشجویی تأکید کرد.
سپس حسن میرزابزرگ سرپرست دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم نیز اظهار داشت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام گرفته باید اقتصاد در وزارت علوم را مقاوم سازی کنیم؛ بر اساس اسناد بالادستی یکی از مؤلفه های بودجه ریزی بر اساس عملکرد است و این امر یکی از موضوعات اساسی است که در این دفتر دنبال می شود.
وی افزود: از دیگر وظایف این دفتر این است که برنامه های راهبردی دانشگاه ها و تشکیلات دانشگاه ها بر اساس آیین نامه تشکیلات دانشگاه ها با نگاه چابک سای، روان سازی و جلوگیری از توسعه های غیرضروری انجام شود.
میرزا بزرگ با اشاره به مدل های سرانه بودجه دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری تصریح کرد: باید به سمتی برویم که وزارت علوم، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری از عرضه محوری به سمت تقاضامحوری حرکت کنند.
محمد مهدی لطفی نیز در این مراسم گزارشی از فعالیت های انجام شده در دوران تصدی خود در دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم ارائه کرد.

حتما بخوانید:  آیین نامه اجرایی قانون سنجش و پذیرش (ارشد ودکتری) ابلاغ شد

 

Source: irna.ir

کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:
پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کنکور تجربی96

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *