سومین آزمون استخدامی ۱۲ دستگاه اجرایی و ۶۸ دانشگاه علوم پزشکی کشور در تاریخ ۲۸ آبان ۹۵ برگزار می‌شود که وزارت آموزش وپرورش نیز نسبت به جذب ۱۰ هزار نیرو اقدام می‌کند.

به گزارش کنکوری ارشد دکتری به نقل از خبرگزاری تسنیم، سومین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور روز جمعه ۲۸ آبان ۹۵ برگزار می‌شود،‌پیش از این قرار بود سومین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در تاریخ ۱۹ شهریور برگزار شود اما طبق دستور رئیس جمهور با هدف رعایت عدالت جنسیتی در استخدام بخش دولتی برگزاری این آزمون به تعویق افتاد تا فرصت‌های شغلی برای زنان فراهم شود.

با فراهم شدن ۳۰۰ فرصت شغلی جدید برای زنان، تاریخ برگزاری سومین آزمون استخدامی به ۲۸ آبان موکول شد و اصلاحات جدید دفترچه راهنمای آزمون طی اطلاعیه‌ای در تاریخ ۱۰ مهر از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود.

داوطلبانی که قبلاً ثبت‌نام کرده‌‌اند با توجه به توضیحات این اطلاعیه در صورت نیاز با مراجعه به قسمت ویرایش نسبت به ویرایش اطلاعات خود از تاریخ ۱۱مهر تا ۱۷ مهر ۹۵ اقدام کنند و افرادی که موفق به ثبت‌نام در این آزمون نشده‌اند برای ثبت‌نام با توجه به دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام و اطلاعیه‌های اصلاحی در تاریخ ۳۱ تیر و ۴ مرداد ۹۵ در بازه زمانی ۱۱ تا ۱۷ مهر ۹۵ با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت ‌به ثبت‌نام اقدام کنند.

وزارت آموزش و پرورش نیز از طریق برگزاری آزمون استخدامی نسبت به جذب تعداد ۱۰ هزار نفر بصورت پیمانی اقدام می‌‌کند که نحوه ثبت‌نام و شرکت و جزییات لازم در این خصوص در اطلاعیه‌ ۱۰ مهر ۹۵ منتشر می‌شود.

سومین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای جذب حدود ۱۹ هزار و ۳۰۰ نفر در ۱۲ دستگاه اجرایی و ۶۸ دانشگاه از مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود.