دانشگاه صنعتی امیر کبیر رتبه ۲۲ جهانی را در حوزه کیفیت تولید علم به دست آورد

به گزارش پل کنکوری و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سید احمد معتمدی در پنجمین گردهمایی کارکنان دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: این دانشگاه در بحث ارزیابی های بین المللی هرساله ۵۰ و ۱۰۰ رتبه ارتقا می‌یابد، به طور مثال در رتبه بندی لایدن رتبه این دانشگاه به رتبه ۳۰۰ در جهان رسیده است.

وی افزود: در رتبه بندی کیواس که دانشگاه ها را براساس ارجاعات و کیفیت علم مورد بررسی قرار می دهد، دانشگاه صنعتی امیرکبیر به جایگاه ۲۲ جهانی دست یافته است که این امر نشان می دهد دانشگاه در حوزه تولیدات علمی و کیفیت این تولیدات فعالیت های موثری انجام داده است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: این دانشگاه در برنامه راهبردی خود دو شاخص مهم قرار گرفتن در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر کشور تا سال ۱۴۰۴ و تبدیل شدن به دانشگاه های نسل سوم را دنبال می کند.

معتمدی اظهار داشت: هدف اول برنامه راهبردی دانشگاه در زمینه تولید مقالات و موضوعات تئوریک است که در این حوزه براساس ارزیابی های صورت گرفته داخلی و خارجی این دانشگاه رتبه نخست در میان دانشگاه های صنعتی کشور را کسب کرده است.

وی ادامه داد: در بعد قرار گرفتن در میان دانشگاه های نسل سوم نیز دانشگاه صنعتی امیرکبیر سه محور توسعه قراردادهای صنعتی، نوآوری و فناوری را هدف قرار داده است. در این سه محور حرکت های خوبی انجام شده است و در حوزه نوآوری نیز مدل بسیار خاصی تدوین شده است.

معتمدی با بیان اینکه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۲۰۰ شرکت دانش بنیان فعالیت می کنند، اظهار داشت: افرادی که از داخل و خارج از کشور از دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید می کنند از فعالیت های نوآورانه این دانشگاه متعجب می شوند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه سه بال دارد و توسعه برنامه های آن براساس فعالیت اساتید، کارکنان و دانشجویان است هرکدام از این سه بخش را حذف کنید، قطعا دانشگاه نمی تواند به حرکتش ادامه دهد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: توسعه و ادامه فعالیت های دانشگاه براساس یک کار تیمی که میان کارکنان، اساتید و دانشجویان است، محقق می شود.

معتمدی افزود: اگر امروز دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جایگاه مطلوب در داخل و خارج کشور قرار دارد به این دلیل است که کار تیمی به خوبی انجام شده و کارکنان نیز در این زمینه زحمات زیادی انجام داده اند.

وی با اشاره به شرایط کشور از جمله شرایط اقتصادی گفت: در حال حاضر در شرایط خاصی هستیم که باید همه ارکان جامعه کمک کنند تا بتوانیم از این مرحله عبور کنیم.

جایگاه 22 جهانی دانشگاه صنعتی امیر کبیر

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما