دانشگاه یزد

رئیس مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه یزد اعلام کرد: دانشگاه یزد به پذیرفته‌شدگان ممتاز در مقطع ارشد ماهیانه ۱۰ میلیون ریال پژوهانه می‌پردازد.
دانشگاه یزد

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه یزد، دکتر علی‌اکبر تدین در آستانه ایام انتخاب رشته پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی ارشد،‌ آیین‌نامه ‌پرداخت پژوهانه به ‌دانشجویان ممتاز را تشریح کرد و افزود: این آیین‌نامه با هدف شناسایی و حمایت از دانشجویان پذیرفته شده ممتاز در مقطع کارشناسی ارشد و فراهم آوردن امکانات آموزشی،‌ پژوهشی و رفاهی برای اعتلای سطح کیفی دانشگاه تدوین شده است.

وی در خصوص افراد واجد شرایط دریافت پژوهانه مقطع کارشناسی ارشد نیز گفت: در مورد دانشجویان پذیرفته شده از طریق آزمون ورودی سازمان سنجش، سطح‌بندی دانشجویان بر حسب رتبه قبولی در کنکور ورودی دانشگاه براساس یک جدول طراحی شده که در این جدول برای هر رشته تحصیلی، آخرین رتبه مورد قبول در هریک از سطوح سه‌گانه آمده است.

تدین با اشاره به پذیرفته شدن دانشجویان از طریق سهمیه استعدادهای درخشان (بدون آزمون) نیز گفت: برای این دانشجویان نیز در سه سطح جداگانه تسهیلاتی در نظر گرفته شده است که بر اساس شرایط آیین‌نامه متفاوت است.

وی تسهیلات اختصاص‌یافته به این دانشجویان را ماهیانه تا سقف ۱۰ میلیون ریال با شرایط مندرج در آیین‌نامه پژوهانه مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه یزد عنوان کرد.

این مقام مسئول، موارد مصرف پژوهانه را علاوه بر کمک هزینه پژوهشی برای هزینه‌های عمومی، خرید تجهیزات تحقیقاتی، آموزشی، هزینه خدمات آزمایشگاهی و میدانی، هزینه سفرهای علمی مرتبط با فعالیت پژوهشی، هزینه مراجعه به مراکز علمی شهرهای دیگر، هزینه چاپ مقالات در مجلات معتبر بین‌المللی، هزینه تاییدیه علمی و رسمی اختراعات و اکتشافات ثبت شده و غیره عنوان کرد.

رئیس مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه یزد در پایان تصریح کرد: این آیین‌نامه تمام دانشجویانی که کارشناسی خود را در دانشگاه یزد یا سایر دانشگاه‌های کشور گذرانده‌اند را شامل می‌شود.