جشنواره «مشا» با هدف ساماندهی جوانان برگزار می شودقائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: به طور قطع تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در آزمون دستیاری امسال اجرایی می شود.

دکتر حمید اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: همانطور که پیش از این هم اطلاع رسانی شده است، امسال سوابق تحصیلی در آزمون دستیاری تاثیر مثبت دارد.

وی افزود: این موضوع برای افرادی که پیش از تصویب این قانون فارغ التحصیل شده اند نیز قبلا صادق بوده و اکنون نیز بر اساس تراز کشوری و سالیانه اعمال می شود.

اکبری یادآور شد: به هر حال داوطلبانی در آزمون دستیاری هستند ممکن است در سال های مختلف فارغ التحصیل شده باشند، بنابراین برای آنها نمرات بر اساس همان سال های تحصیل شان تراز می شود. در هر صورت نیز به گونه ای عمل می شود که داوطلبان متضرر نشوند.

وی اظهار داشت: پیش از این هم در آزمون دستیاری وقتی دو نفر نمره یکسان کسب می کردند آن فردی که معدل بالاتری داشت رتبه بهتری کسب می کرد. بنابراین قانون سوابق تحصیلی هم شامل نمره پیش کارورزی و معدل داوطلبان به صورت مثبت اعمال می شود.

به گزارش مهر، سوابق تحصیلی شامل ۵ درصد معدل و ۱۰ درصد نمرات پیش کارورزی از چهل و سومین دوره آزمون دستیاری پزشکی به صورت تاثیر مثبت اعمال شده است.

این تغییرات با وجود اطلاع رسانی در دفترچه ثبت نام، مورد اعتراض گروهی از داوطلبان آزمون دستیاری است که پیش از زمان تصویب این قانون از دوره پزشکی عمومی فارغ التحصیل شده اند و آن را ناعادلانه می دانند.

در مقابل گروهی از داوطلبان نیز معتقد هستند که این قانون مصوب شورای آموزش پزشکی و تخصصی بوده و برای همه داوطلبان لازم الاجرا است.