جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها سلیقه‌ای نیست

اعلام مهلت ویرایش و تعیین اولویت های جذب هیأت علمی

محمدرضا رضوان طلب در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیماافزود: تا کنون ۱۸ دوره فراخوان جذب اعضای هیأت علمی از طریق سامانه جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده است.

وی گفت: در هر دوره از فراخوان جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم ۱۲ تا ۱۷ هزار نفر حداقل ثبت نام می‌کنند که از این تعداد تنها هزار نفر پذیرش می‌شوند و می‌توانند عضو هیأت علمی دانشگاه شوند.

رضوان طلب افزود: تنها کسانی در فراخوان‌های جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها قبول می‌شوند که دوره تحصیلی آن‌ها به اتمام رسیده باشد.

وی درباره شکایت برخی از داوطلبان درباره روند پذیرش و جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این ذهنیت درستی نیست، چون هیچ کاری از طریق پارتی بازی پیش نمی‌رود و تمام فعالیت‌های سامانه جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری از طریق یک نظام حقوقی و قضایی رصد می‌شود.

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تأکید کرد: هدف ما این است که کار سلیقه‌ای نداشته باشیم و هر فردی بر اساس صلاحیت لازم در دانشگاه جذب شود.

وی افزود: متقاضیان در صورت بروز مشکل می‌توانند از طریق همان سامانه هنگام ثبت نام و یا با مراجعه به وزارت علوم شکایت خود را مطرح کنند.

رضوان طلب درباره کاهش سن جذب اعضای هیأت علمی افزود: پیش از این سن جذب اعضای هیأت علمی برای مقطع دکتری ۴۵ سال بود که هم اکنون به ۴۰ سال رسید و سن جذب اعضای هیأت علمی در مقطع کارشناسی ارشد پیش از این ۳۵ سال بود که هم اکنون به ۳۰ سال رسیده است.

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی درباره اعتراض دانشجویان درباره پذیرش نکردن دانشگاه‌ها به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه با وجود تأیید صلاحیت عمومی افزود: این اعتراض به دانشگاه‌ها وارد است و هر کسی که اعتراضی دارد می‌تواند اعتراض خود را از طریق سامانه جذب اعضای هیأت علمی مطرح کند.

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *