تدریس خصوصی ریاضی یازدهم در منزل معلم خصوصی ریاضی یازدهم دبیرستان در تهران

معلم خصوصی ریاضی یازدهم تدریس خصوصی ریاضی در منزل توسط اساتید معلم کنکوری .

معلم کنکوری دارای مدرسین با تجربه ریاضی هستند که این مدرسین خود دارای مدارک بالای از دانشگاه های برتر کشور میباشند.

مدرس خصوصی

بعضی از مدرسین معلم کنکوری دارای دکترای ریاضی محض می باشند که سالیان سال خود مدرس درس ریاضی بوده که در مقطع یازدهم ابتدای تدریس کرده اند.

معلم خصوصی معلم کنکوری در تدریس خصوصی ریاضی یازدهم دبستان فعالیت داشته اند و در مدرسه نیز معلم رسمی آموزش پرورش بوده اند.

به تمام دوره های ضمن خدمت تدریس آشنا هستند و در حال حاضر هم در حال تدریس ریاضی یازدهم هستند در مدرسه و تدریس خصوصی در موسسه معلم کنکوری.

معلم های خصوصی ریاضی یازدهم بسیار صبور و به دلیل تجربه  که دارند با شکل مطالب ریاضی یازدهم را با بیانی ساده به آنها منتقل می کند.

تدریس خصوصی ریاضی یازدهم در منزل معلم خصوصی ریاضی یازدهم دبیرستان در تهران تدریس خصوصی با ارزانترین قیمت

تماس با ما

 در تدریس کلاس تابستانه ریاضی معلم کنکوری تجربه بسیار کمک کننده است زیرا فقط یک معلم ریاضی می تواند دقیقا” بداند که دانش آموز در کجا ها ایراد دارد و در سال بعد تحصیلی در کجا ها ایراد خواهد داشت تا بتواند آن را در تابستان پوشش دهد.

معلمین خصوصی معلم کنکوری با توجه به تجربه ای که دارند به عینه دیده اند که دانش آموزان با یک دبیر خوب در تابستان زودتر به ریاضی علاقه مند می شوند و در انتقال مفاهیم و یادگیری نیز تاثیرگذار خواهد بود.

در تدریس دانش آموزان خلاقیت هم لازم است و تاثیر خوبی در یادگیری آنها می گذارد به طور کلی متن تدریس معلمین خصوصی  به این صورت است که با جمع آوری مسائل تکنیکی (البته در پایه مربوطه و سطح دانش آموز) هر درس و در هر جلسه ریاضی کاری می کنند.

دانش آموز خودش به طور مستقیم درگیر تفکر ریاضی وار شود و حل تمرین در زمان غیر کلاس را انجام دهد و با گرفتن آزمون های پیشرفت تحصیلی و کارکردن بالاتر از سطح کلاس های ریاضی معمول او را به ریاضی علاقه مند می کنند.

بهتر است که بدانید ریاضی را می توان چالشی بر سر راه دانش آموزانی دانست، که علاقه ای به آن ندارند. به همین دلیل اولین شرط یادگیری، ایجاد علاقه برای دانش آموزان است.

مدرسین ریاضی یازدهم هم روش بسیار زیادی در  تدریس دارند در طرح درسهایی که ارائه می کنند به گونه ای است که سعی دارند چیدمانی از مطالب را انجام دهند که درس جذاب باشد و از یک نواختی برای دانش آموزان در بیاید.

مدرسین دانش آموزان را بر اساس میزان مهارتی که در یادگیری داند دسته بندی می کنند.

معلم خصوصی از روش های به خصوصی برای دانش آموز های متفاوت استفاده می کنند که این دانش آموزان متفاوت می تواند از دانش آموز هایی که اختلات یادگیری ریاضی دارند گرفته تا دانش آموزانی که در سطح پیشرفته فعالیت می کنند باشد.

یکی از برتری های مدرسین معلم کنکوری این است که قدرت بیان بسیار خوبی در تدریس دارند، برای کلاس های گروهی طرح و برنامه دارند.

معلم خصوصی  برای دانش‌آموزانی که از اول سال به طور منظم کلاس خصوصی می‌گیرند هم طرح و برنامه منظم دارند که درس های مهم و فرمول ها و نکات ارزشمند را به طور خلاصه به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند.

معلم خصوصی همچنین در تدریس زمان بندی بسیار خوبی دارند و دانش آموزانی که به موقع با معلم خصوصی موسسه معلم کنکوری کلاس می گیرند و کلاس خصوصی را به شبهای امتحان نمی سپارند برنامه ویژه و مرتبی دارند.

معلم خصوصی به گونه ای برنامه ریزی می کند که  همیشه دانش آموزجلوتر از کتاب درسی و مدرسه حرکت می کند تا بتواند دوباره فرصت رفع اشکال برای دانش آموزان را داشته باشند.

تدریس خصوصی ریاضی یازدهم در منزل معلم خصوصی ریاضی یازدهم دبیرستان در تهران تدریس خصوصی در منزل با ارزانترین قیمت توسط مدرسین معلم کنکوری

تماس با ما

تدریس خصوصی ریاضی یازدهم در منزل

موسسه آموزشی معلم کنکوری برگزار کننده کلاس های آموزشی ریاضی در سطوح مختلف بوده و بهترین اساتید را برای تدریس به منزل دانش آموزان می فرستد.

تدریس خصوصی ریاضی یازدهم توسط مدرسین معلم کنکوری در منزل فواید و مزیت های زیادی برای دانش آموزان دارد و آنها با این روش درک بهتری از ریاضی خواهند داشت.

تدریس خصوصی ریاضی یازدهم توسط مدرس خانوم و آقا معلم کنکوری در منزل انجام می شود و افرادی که تمایل دارند با مدرس خانوم کلاس بردارند، می توانند مدرسین خانوم را انتخاب کنند.

همانگونه که می دانید در کلاس های تدریس خصوصی ریاضی یازدهم در منزل، تنها یک یا نهایتاً دو نفر در کلاس درس حضور دارند،

چون تعداد دآنش آموزان کمتر است دانش آموز با آرامش و تمرکز بیشتری درس ریاضی را یاد می گیرد زیرا در س ریاضی از جمله درس هایی است که تدریس آن به تمرکز زیادی نیاز دارد.

تدریس خصوصی ریاضی یازدهم توسط مدرسین معلم کنکوری  این امکان را به دانش آموزان می دهد تا هر سئوالی دارند از معلم خود بپرسند و در نتیجه می توانند درس ریاضی را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرند.

در کلاس تدریس خصوصی ریاضی یازدهم مدرس و دانش آموز موسسه معلم کنکوری به اندازه کافی زمان دارند تا همه مسائل را حل کنند و دانش آموز می تواند در مباحثی که ضعیف تر است بیشتر تمرکز کند و سوالات خود را بپرسد و تمام مشکلات خود را برطرف کند وقت بیشتری به آن اختصاص دهد.

در کلاس های گروهی تعداد دانش آموزان زیاد است و به همین دلیل همه معلم نمی تواند به همه سئوال ها، پاسخ دهد و مشکلات دانش آموزان را برطرف کنند.

دانش آموزانی که در درس ریاضی یازدهم ضعیف تر هستند، با شرکت در کلاس های تدریس خصوصی ریاضی یازدهم در منزل معلم کنکوری می توانند با بقیه همکلاسی های خود هم سطح شده و در درس ریاضی پیشرفت کنند.

کلاس های تدریس خصوصی ریاضی یازدهم در منزل موسسه معلم کنکوری ، در زمان امتحانات نهایی کمک بزرگی به دانش آموزان می کند البته بهتر است دنش آموز در طول ترم در کلاس های تدریس خصوصی ریاضی یازدهم موسسه معلم کنکوری شرکت کند و آن را به شب امتحان موکول نکند.

همانگونه که می دانید یادگیری ریاضی یازدهم به طور اصولی و مفید به زمان زیادی نیاز دارد و اگر کسی بخواهد ریاضی را به خوبی یاد بگیرد باید زمان بیشتری به آن اختصاص دهد.

کلاس های تدریس خصوصی ریاضی یازدهم که در منزل توسط موسسه معلم کنکوری تشکیل می شود، آموزش بهتری دارد و دانش آموز در زمان کمتر و به طور دقیق تر درس ریاضی را یاد می گیرد.

دانش آموز می تواند در کلاس های تدریس خصوصی ریاضی یازدهم موسسه معلم کنکوری روز و ساعات کلاس را با توجه به برنامه درسی اش مشخص کند.

تدریس خصوصی ریاضی یازدهم در منزل معلم خصوصی ریاضی یازدهم دبیرستان در تهران

تماس با ما

نقش تدریس خصوصی ریاضی یازدهم در کنکور

همان گونه که می دانید ریاضی یکی از مهمترین درسهای اختصاصی برای دانش آموزان رشته ریاضی بوده و نقش مهمی در نتایج کنکور دارد.

دانش آموزانی که می خواهند در رشته ریاضی شرکت کنند باید درس ریاضی را از پایه یاد بگیرند تا بتوانند همه مسائل را حل کنند تا در کنکور ریاضی موفق باشند.

تدریس خصوصی ریاضی یازدهم توسط مدرسین ماهر موجب می شود پایه های درسی دانش آموز قوی شده و در نتیجه دانش آموز نتیجه بهتری از آزمون های نهایی و کنکور به دست می آورد.

با شرکت در کلاس های تدریس خصوصی ریاضی یازدهم، دانش آموز با اصول تست زنی و نکات کنکوری آشنا می شود و در نتیجه زمانی که در کنکور شرکت می کند، تجربه کافی دارد و زمان کم نمی آورند برای تست زنی و می توانند مسائل را حل کند و در کنکور ریاضی موفق شود.

تدریس خصوصی ریاضی یازدهم توسط مدرسین معلم کنکور، قبولی در کنکور را برای دانش آموز آسان تر می کند. در کلاس های عمومی به خاطر عدم زمان کافی،

معلم نمی تواند تمام نکات مهم که مربوط به کنکور می شود را تدریس کند ولی با حضور در کلاس های تدریس خصوصی ریاضی یازدهم توسط مدرسین معلم کنکوری، دانش آموز با نکات کنکوری و اصولی ریاضی به خوبی آشنا می شود.

در کلاس های تدریس خصوصی ریاضی یازدهم که توسط مدرسین معلم کنکوری برگزار میشود، دانش آموز می تواند خودش تعداد جلسات کلاسی را تعیین کند و در صورت لزوم می تواند درخواست تعداد جلسات بیشتری داشته باشد.

اصولا تدریس خصوصی ریاضی یازدهم برای همه افرادی که قصد شرکت در کنکور را دارند لازم  است که شرکت کنند و این طور نیست که فقط دانش آموزان ضعیف ملزم به شرکت در کلاس های خصوصی باشند.

تدریس خصوصی ریاضی یازدهم نقش قابل توجهی در نتایج کنکور دارد و درصد قبولی افرادی که در کلاس های تدریس خصوصی ریاضی یازدهم موسسه معلم کنکوری ثبت نام می کنند، در مقایسه با سایر افراد بیشتر است.

تدریس خصوصی ریاضی یازدهم در منزل معلم خصوصی ریاضی یازدهم دبیرستان در تهران تدریس خصوصی در منزل با ارزانترین قیمت توسط مدرسین معلم کنکوری

هزینه تدریس خصوصی ریاضی یازدهم

باید به این مطلب توجه داشته باشید که هزینه تدریس خصوصی ریاضی یازدهم در مقایسه با کلاس های گروهی بالاتر است ولی مسلماً نتیجه و بازدهی بهتری برای دانش آموزان دارد.

در مجموع می توان گفت هزینه تدریس خصوصی ریاضی یازدهم با توجه به مواردی همچون سطح درسی دانش آموز ، سختی درس و همچنین سطح علمی و سابقه کار مدرس برآورد می شود.

به طور کلی می توان گفت اساتید معلم کنکوری که از دانشگاه های معتبر کشور مدرک تحصیلی خود را گرفته اند و سابقه تدریس درخشانی دارند، هزینه بیشتری برای تدریس خصوصی ریاضی یازدهم دریافت می کنند.

مسلماً بازدهی کلاس خصوصی اساتید باتجربه که از دانشگاه معتبر مدرک دارند در مقایسه با کلاس هایی که اساتید تازه کار و بی تجربه در آن تدریس می کنند، خیلی بیشتر و بهتر است.

دانش آموزانی که قصد شرکت در کنکور را دارند بهتر است از اساتید با تجربه استفاده کنند شاید هزینه بالا تر شود ولی موفقیت آنها در کنکور یک نتیجه مطلوب است که ارزش هزینه کردن را دارد.

علت بالا بودن هزینه درس ریاضی یازدهم نسبت به سایر درس این  است که ریاضی درسی مفهومی بوده و تدریس آن به زمان بیشتری نیاز دارد.

استاد خصوصی ریاضی معلم کنکوری با تجربه با لا که دارن، می تواند در زمان کوتاهی اشکالات درسی دانش آموزان را پیدا کرده و آنها را رفع نماید.

تدریس خصوصی ریاضی یازدهم در منزل معلم خصوصی ریاضی یازدهم دبیرستان در تهران تدریس خصوصی در منزل با ارزانترین قیمت توسط مدرسین معلم کنکوری

تماس با ما

 موسسه معلم کنکوری

ارسال معلم خصوصی ریاضی یازدهم در شمال تهران: معلم خصوصی ریاضی یازدهم در تجریش، معلم خصوصی ریاضی یازدهم در نیاوران، معلم خصوصی ریاضی یازدهم در قلهک، معلم خصوصی ریاضی یازدهم درجماران،

معلم خصوصی ریاضی یازدهم ازگل، معلم خصوصی ریاضی در لویزان، معلم خصوصی ریاضی یازدهم مینی سیتی، معلم خصوصی ریاضی یازدهم  درسوهانک،

معلم خصوصی ریاضی یازدهم دروس، معلم خصوصی ریاضی یازدهم در حسین‌آباد_ معلم خصوصی  مبارک‌آباد،معلم خصوصی ریاضی یازدهم در اقدسیه،

معلم خصوصی ریاضی در زعفرانیه، معلم خصوصی ریاضی در محمودیه، معلم خصوصی ریاضی در فرمانیه، معلم خصوصی کامرانیه، معلم خصوصی داودیه، معلم خصوصی دزاشیب،

معلم خصوصی جردن، معلم خصوصی الهیه، معلم خصوصی ریاضی یازدهم ولنجک، معلم خصوصی اوین، معلم خصوصی ظفر، معلم خصوصی درکه، معلم خصوصی فرحزاد،معلم خصوصی پونک،

معلم خصوصی سعادت آباد

معلم خصوصی سعادت آباد

سعادت‌آباد از شرق به بزرگراه چمران، از جنوب به شهرک غرب، از شمال به کوی فراز، از شمال شرق به اوین، از شمال غرب به فرحزاد راه دارد. بزرگراه یادگار امام از شمال و بلوار فرحزادی از غرب سعادت‌آباد می‌گذرد. مناطق کوی فراز و شهرک مخابرات (بهرود) در شمال سعادت‌آباد و در دامنهٔ کوه واقع هستند. خیابانهای سعادت آباد،۲۴ متری،علامه،سرو و همچنین بلوار پاکنژاد و بلوار شهرداری وبلوار فرحزادی، از خیابان‌های اصلی سعادت آباد محسوب می‌شوند.

بلوار اصلی سعادت آباد، از جنوب به بلوار دریا و از شمال به بزرگراه یادگار امام (اوین) متصل است. میدان کاج به عنوان قدیمی‌ترین و اصلی‌ترین میدان سعادت آباد در میانهٔ این بلوار واقع است. توسعهٔ سعادت آباد بعد از انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی آغاز شد و در واقع از ابتدای دههٔ هفتاد خورشیدی و افزایش جمعیت مهاجر تهران شدت گرفت. این توسعه از بلوار اصلی سعادت آباد آغاز شد و در جهت غرب به سمت دره فرحزاد و در جهت شرق به سمت دره اوین ادامه پیدا کرد. بطوری‌که در حال حاضر تقریباً زمین خالی و بی استفاده در سعادت آباد وجود ندارد و توسعهٔ عمودی این محله شدت گرفته‌است و بر تعداد طبقات ساختمان‌ها افزوده می‌شود.

بلوار اصلی سعادت آباد در امتداد شمال-جنوب می‌باشد، خیابان ۲۴ متری سعادت آباد و علامه در شرق بلوار اصلی سعادت آباد و موازی با آن و بلوار پاکنژاد و فرحزادی در غرب بلوار اصلی و موازی با آن واقع شده‌اند. خیابان اصلی شرقی – غربی سعادت آباد بلوار سرو می‌باشد و بلوار دریا موازی با بلوار سرو در ضلع جنوبی سعادت آباد است و مرز سعادت آباد و شهرک غرب به حساب می‌آید.

معلم خصوصی شهرک غرب

 معلم خصوصی شهرک غرب

شهرک غرب یکی از مناطق شهر تهران است که در شمال غربی این شهر و در منطقه ۲ شهرداری تهران قرار گرفته‌است. این منطقه به دلیل داشتن شهرسازی مدرن، خیابان‌کشی‌های عریض و استاندارد، تراکم جمعیت پایین، آب‌وهوای پاکیزه، امکانات رفاهی و درمانی، خانه‌های ویلایی با معماری متفاوت و دسترسی آسان به شریان‌های اتوبانی شهر، به یکی از گرانقیمت‌ترین مناطق مسکونی تهران بدل شده‌است. در پاییز سال ۱۳۴۰، روستای خوش آب و هوا و مسیحی‌نشین خوردین، توسط گروهی از مهندسان آمریکایی با رؤیای ساخت تهرانی مدرن، تبدیل به شهرکی شد که به دلیل شباهت شهرسازی‌اش با مدل‌های آمریکایی، شهرک غرب نام گرفت که بعد از پیروزی انقلاب به افتخار بیت‌المقدس، شهرک قدس نامیده شد. مهندسان آمریکایی به‌روزترین خانه‌های ویلایی را در این منطقه طراحی کردند که هنوز هم از نمونه‌های ارزنده معماری در تهران شناخته می‌شود.

جنت اباد معلم خصوصی  تدریس خصوصی  در تهران

ارسال معلم خصوصی ریاضی شرق تهران: معلم خصوصی ریاضی یازدهم تهران نو، معلم خصوصی تهرانپارس، معلم خصوصی ریاضی یازدهم نارمک، معلم خصوصی ریاضی یازدهم شهرک امید،

معلم خصوصی ریاضی یازدهم شهرک ویلایی زیتون، معلم خصوصی سرخه حصار، معلم خصوصی پیروزی، معلم خصوصی در گرگان، معلم خصوصی وحیدیه، معلم خصوصی کالاد، شمس‌آباد، حکیمیه،

نیروی هوایی، نظام آباد، مجیدیه، حشمتیه، منصورآباد معلم خصوصی ریاضی یازدهم تدریس خصوصی ریاضی یازدهم در تهران معلم خصوصی

تدریس خصوصی با ارزانترین قیمت در تهران شاگرد ممتاز با معلم خصوصی شاگرد ممتاز با تدریس خصوصی ویژگی های یک معلم خصوصی خوب تدریس خصوصی برتر در تهران

تدریس خصوصی ریاضی یازدهم در منزل معلم خصوصی ریاضی یازدهم دبیرستان در تهران

تماس با ما

ارسال معلم خصوصی ریاضی یازدهم غرب تهران: معلم خصوصی ریاضی یازدهم ستارخان، معلم خصوصی ریاضی یازدهم آریاشهر، ،مدرس ریاضی یازدهم شهر زیبا، معلم خصوصی ریاضی یازدهم شهران،

معلم خصوصی ریاضی یازدهم طرشت، معلم خصوصی ریاضی یازدهم گیشا، معلم خصوصی ریاضی یازدهم چیتگر، معلم خصوصی ریاضی یازدهم شهرک اکباتان، معلم خصوصی ریاضی یازدهم تهرانسر،

معلم خصوصی حصارک، معلم خصوصی آزادی،معلم خصوصی فردوس،معلم خصوصی دهکده المپیک، معلم خصوصی کن و وردآورد معلم خصوصی تدریس خصوصی در تهران معلم خصوصی

تدریس خصوصی با ارزانترین قیمت در تهران شاگرد ممتاز با معلم خصوصی شاگرد ممتاز با تدریس خصوصی ویژگی های یک معلم خصوصی خوب تدریس خصوصی برتر در تهران

معلم خصوصی یازدهم جنوب شهر تهران: تدریس ریاضی یازدهم مشیریه، تدریس ریاضی یازدهم شهرک مسعودیه، تدریس خصوصی ریاضی یازدهم افسریه،

تدریس ریاضی یازدهم خانی آباد نو، تدریس ریاضی یازدهم نازی‌آباد، تدریس ریاضی یازدهم نعمت آباد، یاخچی‌آباد،

معلم تقویتی ریاضی امیربهادر، تدریس ریاضی یازدهم آذری، معلم خصوصی اتابک، معلم خصوصی ریاضی یازدهم خراسان،

معلم تقویتی ریاضی خزانه فلاح، تدریس خصوصی ریاضی خزانه بخارایی، معلم تقویتی شاپور، تدریس خصوصی مولوی، سیروس، معلم خصوصی دروازه غار،

تدریس خصوصی جوادیه، یافت‌آباد، منیریه، امیریه، شوش، بازار تهران، شهرری، کوی سیزده آبان، دولت‌آبادشهرک رسالت بازار چینی فروش هاکیان شهر، یافت آباد بازار موبایل و مبل ایران.

معلم خصوصی  تدریس خصوصی  در تهران شاگرد یازدهم با معلم خصوصی شاگرد ممتاز با تدریس خصوصی

ارسال معلم خصوصی ریاضی یازدهم مرکز تهران: معلم خصوصی یوسف آباد،معلم خصوصی امیرآباد، معام خصوصی عباس‌آباد، معلم خصوصی جلفا، معلم خصوصی خواجه عبدالله، معلم خصوصی بهارشیراز،

معلم خصوصی زرتشت، معلم خصوصی بهجت آباد،معلم خصوصی تخت جمشید (طالقانی)، معلم خصوصی تخت طاووس، معلم خصوصی سهروردی، معلم خصوصی آپادانا، معلم خصوصی توحید،

معلم خصوصی ریاضی یازدهم جمهوری (نادری)، معلم خصوصی ریاضی یازدهم  استانبول، معلم خصوصی توپخانه، معلم خصوصی لاله زار، معلم خصوصی باغ صبا، معلم خصوصی فاطمی، معلم خصوصی آرژانتین،معلم خصوصی آذربایجان معلم خصوصی  تدریس خصوصی  در تهران

معلم کنکوری دارای مجرب ترین و با تجربه ترین معلم خصوصی در مقاطع ابتدای راهنمای دبیرستان و کنکور و دانشگاهی  می باشد. فرقی ندارد که در چه مقطه و چه رشته ای باشید زیرا موسسه معلم کنکوری دارای برترین مدرسین و اساتید آقا و خانم می باشد.

برای دریافت اطلاعات و ایجاد هماهنگی لازم با دفتر موسسه تماس حاصل فرمایید و درخواست معلم خصوصی کنید کافی است.

با ما تماس بگیرید:

تِهْران (دربارهٔ این پرونده آوا راهنما·اطلاعات) پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت ایران، مرکز استان تهران و شهرستان تهران است. این شهر با ۸٬۶۹۳٬۷۰۶ تن جمعیت، بیست و چهارمین شهر پرجمعیت جهان و پرجمعیت‌ترین شهر باختر آسیا به‌شمار می‌رود. کلان‌شهر تهران نیز سومین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه است.

از دید ناهمواری‌های طبیعی، تهران به دو ناحیهٔ دشتی و کوهپایه‌ایِ البرز تقسیم می‌شود و گسترهٔ کنونی آن از ارتفاع ۹۰۰ تا ۱۸۰۰ متری از سطح دریا امتداد یافته‌است. تهران دارای اقلیم نیمه‌خشک است. در بیشتر سال‌ها، فصل زمستان نیمی از کل بارش‌های سالانهٔ تهران را تأمین می‌کند و تابستان نیز کم‌باران‌ترین فصل در تهران است.

تهران شهری با گوناگونی گروه‌های قومی است اما جمعیت خارجی آن کم است. به عنوان بزرگ‌ترین شهر فارسی‌زبان جهان، اکثریت مردم تهران را پارسیان تشکیل می‌دهند و بیشتر مردم این شهر رسماً مسلمان و شیعهٔ دوازده‌امامی هستند. دیگر جوامع مذهبی در تهران شامل بهائیان، زرتشتیان، مسیحیان و یهودیان می‌شود.

پیشینهٔ زندگی در تهران به دوران نوسنگی برمی‌گردد و کاوش‌های باستان‌شناسی صورت‌گرفته در تهران، منجر به کشف اسکلت‌های ۷۰۰۰ سالهٔ انسان و ابزارهای سنگی شده‌است. در اوایل سدهٔ هفتم، با ویرانی شهر ری و مهاجرت مردم آن به تهران، دانش تجارت، ساخت‌وساز و شهروندی مردم ری به تهران انتقال یافت و باعث پیشرفت آن شد. در دوران صفوی بسیار بر اهمیت تهران افزوده شد اما سرچشمهٔ شکوفایی و پیشرفت این شهر، به پایتختی آن برمی‌گردد. آقامحمدخان قاجار، بنیان‌گذار دودمان قاجار که پس از بارها تلاش برای تصرف تهران، بالاخره موفق به انجام این کار شده بود، در نوروز سال ۱۱۶۵، پس از سال‌ها جنگ با خاندان زند و مدعیان پادشاهی، تهران را پایتخت خواند. تبدیل شدن تهران از شهری معمولی به یک پایتخت مدرن، از دوران پهلوی شروع شد. در دوران پهلوی، امور کشوری در پایتخت متمرکز شد و شمار کارکنان دولتی در شهر به سرعت افزایش یافت؛ در این دوران، شهر تهران علاوه بر دو وظیفهٔ سیاسی و تجاری، وظیفهٔ اداری را نیز پذیرفت. با انقلاب ۱۳۵۷ و آغاز جنگ ایران و عراق، برای نزدیک به یک دهه توسعه‌ای در تهران صورت نگرفت و پس از پایان این دوره، توسعهٔ پایتخت ایران ادامه یافت و تهران به کانون پذیرش جمعیت در ایران تبدیل شد.

تماس با ما

 

 

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما