عارف: باید حریم خصوصی آحاد جامعه در فضای مجازی حفظ شود/ ضرورت ارتقا ایران به قدرت سایبری

به گزارش کنکوری ارشد دکتری به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی امیدنامه، محمدرضا عارف در مراسم اختتامیه سیزدهمین کنفرانس بین المللی انجمن رمز ایران که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، به جهت گیری های اصلی و اولویت های انجمن رمز اشاره کرد و گفت: توسعه و ارتقا علم و فناوری در کشور و تقویت صنعت افتا( امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) از جمله اولویت های این انجمن است.
وی اظهار داشت: رسیدن به خوداتکایی در بخش صنعتی، همکاری علمی با انجمن های علمی مرتبط و تشکل های علمی بین المللی دیگر اولویت هایی است که انجمن رمز باید در دستور کار خود قرار دهد.
عارف با تاکید بر بومی سازی فناوری افتا بر دیگر جهت گیری های اصلی انجمن رمز اشاره کرد و گفت: کمک به اجرایی شدن و تحقق برنامه های راهبردی و توسعه ای در زمینه علم و فناوری و اجرای اسناد توسعه ای در زمینه افتا و نقشه جامع علمی کشور اهمیت بسیاری دارد.
عارف، ارتقا سطح علمی کنفرانس های سالانه انجمن و همکاری در ایجاد رشته های نوین دانشگاهی و تربیت سرمایه های متعهد، متخصص و کارآمد مورد نیاز در بخش های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری را از دیگر اولویت های اصلی علمی انجمن رمز عنوان کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس بر لزوم همکاری مؤثر این انجمن با شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد و با اشاره به تفاهم نامه امضا شده انجمن رمز با شورایعالی فضای مجازی، گفت: انجمن رمز ایران می تواند بر اساس تفاهم نامه امضا شده با شورای عالی فضای مجازی در زمینه هایی مانند رصد وضعیت جاری فضای مجازی و پیش بینی و آینده نگری تحولات در این فضا در سطح ملی و بین المللی همکاری موثری داشته باشد.
رییس انجمن رمز اضافه کرد: انجمن رمز همچنین می تواند در ارتقا جمهوری اسلامی ایران به قدرت سایبری در طراز قدرت های تأثیر گذار جهانی، سالم سازی و حفظ امنیت همه جانبه فضای مجازی کشور و نیز حفظ حریم خصوصی آحاد جامعه، مقابله مؤثر با نفوذ و دست اندازی بیگانگان در فضای مجازی کشور و همکاری در تدوین نظام های امنیتی مورد نیاز در فضای مجازی کشور و تدوین نظام های امنیتی مورد نیاز در فضای مجازی همکاری موثری داشته باشد.
عارف در پایان خواستار همکاری بیشتر اعضا در همه فعالیت های انجمن رمز ایران شد.
به گزارش ایرنا، سیزدهمین کنفرانس انجمن رمز ایران به مدت دو روز با حضور چهره های بین المللی و ملی در حوزه فضای مجازی و نیز ابوالحسن فیروزآبادی رییس مرکز ملی فضای مجازی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

 

 

Source: irna.ir

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *