اجرای ایده نخبگان ایرانی با سرمایه لوکزامبورگ

اجرای ایده نخبگان ایرانی با سرمایه لوکزامبورگ

اجرای ایده نخبگان ایرانی با سرمایه لوکزامبورگ

به گزارش کنکوری ارشد دکتری به نقل از ایرنا، اولیور جرنی مدیرعامل شرکت رفرنس در دیدار با احمدی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در مسکو انجام شد، گفت: با آشنایی قبلی که از توانمندی مبتکران و نخبگان ایرانی دارم، امیدوارم زمینه برقراری ارتباط و تعامل در این زمینه فراهم شود.
این دیدار در حاشیه کنفرانس جهانی انجمن بین المللی موسسات و پارک های علم و فناوری (ASP) که روز سه شنبه با حضور هیات جمهوری اسلامی ایران در مسکو آغاز شد، انجام گرفت.
رئیس شرکت رفرنس یکی از اهداف اصلی خود برای حضور در این کنفرانس را آشنایی بیشتر با مدیران پارک های علم و فناوری و شرکت های مستقر در مجموعه های فناورانه جمهوری اسلامی اعلام کرد.
احمدی معاون وزیر علوم نیز در این این دیدار گفت: یکی از نیازهای ضروری شرکت های فناوری در کشورهایی مانند ایران برقراری و گسترش ارتباط بین حوزه طرح آفرین با بخش سرمایه گذار و مهیا کننده زمینه مالی برای اجرا و تبدیل ایده به محصول است.
وی با استقبال از سرمایه گذاری خارجی در ایران روی ایده ها به توانمندی های شایسته فناوران ایرانی اشاره کرد و افزود: هرچند برای تهیه مدل تسهیلات مالی با هدف استفاده شرکت های دانش بنیان و ایده پرداز مشکلاتی وجود دارد، ولی اطمینان داریم شرکت ها و افراد سرمایه گذار بویژه خارجی که در ایران و پارک های فناورانه جمهوری اسلامی سرمایه گذاری کنند با درصد زیادی از حتمال به سود بسیاری دست می یابند.
همچنین در یک نشست جداگانه در مذاکره احمدی و سرگئی تپلوف رئیس پارک فناوری استروگینو در مسکو برای همکاری های دوجانبه بیشتر در این زمینه تفاهم شد.
تپلوف در این نشست با استقبال از همکاری های مشترک فناورانه به تفاهم نامه چندی پیش پارک فناوری استروگینو با پارک علم و فناوری گلستان اشاره کرد و گفت: با توانمندی های فناورانه پارک های ایرانی بیشتر آشنا شده ایم و آماده ایم همکاری ها روز افزونی داشته باشیم.
معاون وزیرعلوم نیز گفت: روسیه و کشورهای آسیای میانه می توانند بازار خوبی برای محصولات فناورانه تولید شده از سوی شرکت های فناوری ایران باشند.
وی همچنین به مفید بودن همکاری مشترک برای تهیه راهکار تقویت سرمایه گذاری روی ایده های دریافتی در پارک های فناوری دو کشور اشاره و اظهار کرد: همانند همکاری دوجانبه برای ایجاد شرکت های مشترک فناوری بین پارک خراسان رضوی و یکی از پارک های مهم قزاقستان می توان با پارک استروگینو نیز قراردادی مشابه امضا کرد.
واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، خسرو پیری مدیرکل فناوری وزارت علوم، احمد غلامی رایزن علمی ایران در روسیه و اوکراین و شماری از رئیسان پارک های علم و فناوری ایران از جمله اعضای هیات ایرانی در سفر به روسیه برای شرکت در کنفرانس جهانی انجمن بین المللی موسسات و پارک های علم و فناوری هستند.
این نشست به مسائل مربوط به گسترش همکاری های دوجانبه و چند جانبه بین کشورهای مختلف در این عرصه و همچنین رفع مشکلات و موانع احتمالی بر سر راه گسترش همکاری های فناورانه و دانش های نو اختصاص دارد.
استروگینو راه اندازی شده در سال 2007 با همکاری دولت روسیه با وجود نوپا بودن، جایگاه قابل توجهی در عرصه فناوری های نو دارد که شامل دستاوردهای مختلفی از جمله در بیوتکنولوژی، داروسازی، رادیوالکترونیک، نرم افزاری و هولوگرافیک است و در این مجموعه شش پارک دولتی و 20 پارک غیردولتی فعالیت می کنند.

 

Source: irna.ir

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *