راه اندازی دوره های ارشد در دانشگاه علمی کاربردی

راه اندازی دوره های ارشد در دانشگاه علمی کاربردی

به گزارش روز سه شنبه کنکوری ارشد دکتری به نقل از ایرنا، محمدحسین امید در نشست هم اندیشی روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان تهران گفت: برای راه اندازی دوره های ارشد (پژوهش محور) درحال رایزنی با نهادهای بالادستی هستیم تا بتوانیم آن‌ها را توجیه و قانع کنیم تا مجوزهای لازم را صادر کنند.
وی افزود: در مدت تکمیل ظرفیت دانشگاه به واسطه تبلیغات و اطلاع رسانی هایی که صورت گرفت، 40 درصد آمار پذیرش دانشجو افزایش یافت و حدود 40 هزار داوطلب برای تحصیل در این دانشگاه اعلام آمادگی کردند.
وی همچنین با انتقاد از برخی دیدگاه ها نسبت به روند جذب دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی با تأکید بر اینکه باید در داخل مجموعه دانشگاه، سیاست های گذشته را تغییر دهیم، افزود: چنانچه سیاست‌های گذشته را ادامه دهیم و به این فکر باشیم که با هر کیفیتی، باز هم متقاضی وجود خواهد داشت و عده ای که پشت کنکور مانده اند، به هر حال مجبور به تحصیل در این دانشگاه هستند، اشتباه است و در صورت تداوم قطعا دانشگاه آسیب می بیند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، وی عنوان کرد: امیدواریم تا پایان سال تحصیلی96-95 بتوانیم هزار رشته تحصیلی دیگر را تعریف کنیم.
وی اظهار داشت: در حال حاضر در زمینه بین المللی دو نوع تقاضا برای همکاری با دانشگاه جامع مطرح شده است، یکی تربیت دانشجو برای کشورهای اطراف و دیگری حضور مراکز اروپایی در داخل ایران و کمک رسانی به دانشگاه در زمینه تربیت نیروهای فنی و ماهر است که در حال بررسی هر دو نوع همکاری هستیم.
امید با اشاره به نیاز کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان و آذربایجان به نیروی متخصص، تاکید کرد: با توجه به تصویب آیین‌نامه پذیرش دانشجوی خارجی در جلسه شورای مرکزی دانشگاه، امروز این انتظار وجود دارد که روسای مراکز علمی کاربردی در این راستا و برای جذب دانشجویان خارجی به ویژه از کشورهای همسایه تلاش و اقدام کنند.
وی با تاکید بر لزوم تجمیع مراکز علمی ‌کاربردی و تشکیل مراکز بزرگتر در کشور، گفت: در صورت تجمیع مراکز علمی‌کاربردی، مراکز قدرتمند علمی‌کاربردی تشکیل می‌شوند که این مراکز با برخورداری از امکانات بیشتر و همچنین مدرسان بهتر، می‌توانند اقدامات شایسته‌ تری در زمینه مهارت آموزی دانشجویان انجام دهند.

Source: irna.ir

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *