یکسان شدن شرایط نقل و انتقال کارکنان و فرزندان کارکنان با اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

یکسان شدن شرایط نقل و انتقال کارکنان و فرزندان کارکنان با اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

به گزارش کنکوری ارشد دکتری به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در ابتدای جلسه، دکتر میرزاده با تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی(ع) از طرف خود و اعضای هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حرکت عظیم گردهمایی مسلمانان سراسر جهان در روز اربعین در کربلای معلا، یک سرمایه عظیم معنوی برای مردم ایران و مسلمانان جهان است و این افتخاری برای دانشگاه آزاد اسلامی است که در قالب ستاد اربعین خدمتگزار این زائرین است.

دکتر میرزاده با اشاره به اینکه تنها ۴ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مسئول مکاتبات در مقالاتی که اخیرا به عنوان سرقت علمی مطرح شده اند، مشارکت داشته اند، گفت: هرچند چنین موارد معدودی در جامعه ۳۳ هزار نفری اعضای هیات علمی تمام وقت بسیار نادر و کم است اما از آنجاییکه سرقت علمی از بدترین انواع تخلف و تقلب علمی است دستور ویژه ای برای تشکیل کمیته بر روی این موضوع صادر شده و این کمیته به ریاست معاون پژوهشی دانشگاه اقدامات خود را آغاز کرده است.

دکتر میرزاده با اشاره به تجربه خود به عنوان مسئول علمی دو نشریه معتبر اشپرینگر گفت: در این مسئله علاوه بر نقش نویسندگان مسئول باید از نشریاتی که این مقالات را پذیرش کرده اند نیز بازخواست شود زیرا مجلات علمی ناشران بین المللی مجهز به سیستم های تشخیص اصالت مقالات قبل از چاپ آنها هستند.

دکتر میرزاده با بیان اینکه در مقابل جامعه ۷۰ هزار نفری اساتید و دانشمندان ایرانی وجود تعداد معدودی نویسنده که مرتکب تقلب علمی شده اند، بسیار ناچیز است، گفت: شتاب بالای رشد علمی ایران در این سالها باعث شده دشمنان کشور بخواهند از این مسئله سوء استفاده کنند که این امر ضرورت توجه به این مسئله را می طلبد.

دکتر میرزاده با ابراز گلایه از زیر سوال بردن دانشمندان برتر کشور در برخی سایت ها و رسانه های داخلی گفت: عده ای با اغراض معلوم و نامعلوم با سوار شدن بر این موج ایجاد شده از خارج کشور (که در مورد تنها کمتر از ۳هزارم درصد از اعضای هیات علمی بوده است) درصدد تخریب دانشمندان کشور هستند که یا از روی جهالت است و یا از همصدایی با دشمنان کشور یا با اهداف سیاسی و غرض های خاصی نسبت به انتشار اخبار کذب اقدام می کنند.

دکتر میرزاده با اشاره به جلسه شب گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: رییس جمهور در این جلسه تاکید کردند آمایش دانشگاه آزاد اسلامی باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی و تصویب شود.

در ادامه این جلسه دکتر سید طه هاشمی با بیان اینکه با ایجاد سامانه نقل و انتقالات تعداد درخواست ها از ۴۵ هزار به ۱۶ هزار کاهش پیدا کرده، افزود: نقل و انتقالات با هدف تسهیل بیشتر عملکرد حوزه دانشجویی و شفافیت بیشتر پروسه تنها از طریق سامانه نقل و انتقال انجام می شود.

وی افزود: با بومی گزینی و ایجاد این سامانه تقاضای نقل و انتقال نیز بسیار پایین آمده و امیدواریم این روند ادامه یابد. به موجب یکی از اصلاحات انجام شده در روند نقل و انتقال، شرایط نقل و انتقال تمامی فرزندان و کارکنان دانشگاه با اعضای هیات علمی یکسان شده است.

دکتر هاشمی خاطر نشان کرد: همچنین امکان مهمان شدن و ادامه تحصیل دانشجویان سایر دانشگاه ها اعم از دولتی، غیر انتقاعی و غیر دولتی در دانشگاه آزاد اسلامی در صورت داشتن شرایط قانونی فراهم شده است.

براساس گزارش معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی، سال آینده کنگره ملی دانشگاه آزاد اسلامی در ۱۴۰۴- آینده و راهبردها برگزار خواهد شد که هدف از آن بررسی آینده دانشگاه و جایگاه آن در هرم علمی کشور، نقش آن در رشد علمی کشور و سهم آن در تولید جهانی علم و اثر بخشی در حوزه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور است.

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *