خدمت سربازی با انجام طرح‌های پژوهشی در حوزه نظم و امنیت کاهش می‌یابد

خدمت سربازی با انجام طرح‌های پژوهشی در حوزه نظم و امنیت کاهش می‌یابد

سرهنگ احمد ایزدی  با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف انتظامی، انجام تحقیق و پژوهش در حوزه‌های مختلف یک ضرورت است، اظهار داشت: بر‌این اساس دفاتر تحقیقات کاربردی انتظامی برای رسیدن به این امر مهم از نخبگان و دانشجویان کارشناسی ارشد و دوره دکتری در زمینه ارائه تحقیقات پژوهشی در حوزه معاونت‌های پلیسی حمایت می‌کند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: تحقیق، تالیف، ترجمه، برگزاری میزگرد علمی، راه‌اندازی اتاق‌های فکر و تالیف فصل‌نامه از وظایف پژوهشی نیروی انتظامی استان  فارس در قالب دفتر تحقیقات کاربردی انتظامی است که در نهایت طرح‌های پژوهشی در قالب یک مصوبه به معاونت‌های پلیس  ابلاغ می‌شود.

ایزدی با تاکید براینکه براساس تحقیقات به‌دست آمده امروزه بیش از ۳۷ درصد جرائم از طریق روش‌های علمی و مابقی به روش‌های تجربی کارآگاهان پلیس کشف می‌شود تصریح کرد: برقراری امنیت در جامعه یکی از مهم‌ترین وظایف نیروی انتظامی است و به‌همین منظور استمرار امنیت باید بر پایه‌ای علمی مبتنی بر تحقیقات باشد.

رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان فارس با یادآوری اینکه امسال با همکاری بنیاد نخبگان استان، دانشگاه شیراز و مجموعه شهرداری شیراز جشنواره ایده‌های برتر در حال برگزاری است افزود: متقاضیان می‌توانند به منظور شرکت در این جشنواره با مراجعه به دفتر تحقیقات انتظامی در ستاد فرماندهی یا به شماره تلفن ۲۱۸۲۱۶۵ تماس بگیرند تا از شرایط ارسال آثار مطلع شوند.

وی گفت: این مرکز در راستای تحقق رویکرد پلیس دانش بنیان، تعامل و همکاری ارزنده‌ای با دانشگاه‌ها، استادان و پژوهشگران استانی برقرار کرده است. حمایت‌ از پایان‌نامه‌های دانشجویان در صورتی امکان پذیر است که  موضوع آن در رابطه با نظم و امنیت بوده و قبل از شروع تحقیقات با دفتر تحقیقاتی انتظامی استان هماهنگی‌های لازم انجام شده باشد.

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *