تمدید مهلت ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد

به گزارش ایسنا،  دکتر محمدتقی احمدی در آغاز این نشست ضمن تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: این بزرگمرد در سالگرد قتل میزرا تقی خان امیرکبیر که  قهرمان مورد علاقه ایشان بود و در شب وفات حضرت معصومه (س) دار فانی را وداع گفت و به دیار باقی شتافت که از خداوند متعال علو درجات را برای ایشان خواستاریم.

وی افزود: ایشان فردی مبارز،‌ مصلح،‌ نوآور و مرد متفکر در فرازها و تنگناهای تاریخی کشور بود و یار بسیار موثر امام راحل و رهبری در دشواری های انقلاب بود. دانشگاه تربیت مدرس نیز مدیون کمک ها و زحمات آیت الله هاشمی رفسنجانی است و به گفته مسئولان و بنیان گزاران دانشگاه، نام دانشگاه تربیت مدرس را ایشان پیشنهاد دادند و افق بلند مدت و بلند پروازانه ای را برای انقلاب ترسیم نمودند.

رییس دانشگاه تربیت مدرس خاطر نشان کرد: ایشان همواره با هوشمندی در مراحل مختلف انقلاب،‌ پیشنهادها و افکار خوبی را بر اساس تحلیل و نوآوری و تفکر خلاق ارائه می کرد و نسل جدید بزرگان و مدیران در جمهوری اسلامی باید این نوع تفکر و نوآوری را سرلوحه اقدامات خویش قرار دهند.

وی در ادامه به بیان اخبار کوتاهی از دانشگاه طی دو هفته گذشته پرداخت. راه اندازی سامانه بازدید مجازی دانشگاه، انتخاب کتاب دکتر نیلساز هیأت علمی دانشکده علوم انسانی دانشگاه در ششمین جشنواره کتاب دین، انتخاب رییس کمیته اخلاق پزشکی دانشگاه، کسب مقام دوم مسابقات شبیه سازی دیوان بین المللی کیفری دانشجویان گروه حقوق بین الملل و انجام طرح غربالگری دانشگاهیان از جمله موارد مطرح شده از سوی رییس دانشگاه بود.

دکتر احمدی همچنین در خصوص اعتراضات دانشجویی درباره هزینه های مربوط به  درس های مردودی و جبرانی به ویژه برای دانشجویانی که تغییر رشته می دهند مطالبی عنوان کرد.

وی گفت: طبق آیین نامه وزارت علوم که در سال ۹۴ ابلاغ شد دانشجویان باید تعرفه های مربوط به دروس مردودی و جبرانی را بپردازند و ما در هیات امنای دانشگاه این تعرفه را به نصف کاهش دادیم و برخی دانشجویان به دلیل اینکه اطلاع رسانی مناسبی از قبل برای آنان صورت نگرفته بود نسبت به این موضوع اعتراض کردند که با نشستی که با حضور معاون آموزشی برگزار شد در خصوص انعطاف پذیری در زمینه زمان بندی پرداخت این هزینه ها، قول مساعدت داده شد.

وی همچنین از مدیران گروهها خواست تا دروس جبرانی را در صورت ضرورت به دانشجویان ارائه دهند تا دانشجویان متحمل هزینه های دروس جبرانی نشوند.

رییس دانشگاه تربیت مدرس همچنین به بحث ارزیابی دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی اشاره و تصریح کرد: بحث ارزیابی دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی با دقت بالاتری صورت گرفته و سبب شده است تا بسیاری از دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی، دانشکده های موفق را الگوی خود قرار داده و از تجربیات موفق آنها استفاده کنند.

دکتر احمدی در ادامه به طرح راهبردی دانشگاه اشاره کرد و گفت:‌ مدیر پروه طرح تحول راهبردی پیشنهاد کرده است بعضی از روال های کلیدی و مهم پیش بینی شده در طرح راهبردی به صورت ماموریت فراگیر در کل دانشگاه در اختیار دانشکده های خاصی گذاشته شود و دانشکده هایی که تمایل دارند رهبری، تدوین و راه اندازی روال های مهم طرح تحول راهبردی را بپذیرند و در این زمینه مشارکت نمایند. در این راستا اولین نشست  در خصوص روال های معاونت دانشجویی، در دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی نور برگزار شد و امیدواریم دانشکده های موفق در این زمینه بتوانند نقش الگوسازی در دانشگاه را ایفا نمایند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در ادامه اعضای شورا در خصوص مسائل مختلفی همچون طرح غربالگری اعضای هیات علمی،‌ برخی از شاخص های نادرست در فرم های مصاحبه دوره دکتری،‌ باید ها و نباید های تحصیل رایگان و مولفه های آن،‌ کمیته اخلاق پزشکی در دانشگاه و … مطالبی را عنوان کردند.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما