معاون وزیر علوم: ارتباط پارک های علم و فناوری با دانشگاه ها تقویت می شود

معاون وزیر علوم: ارتباط پارک های علم و فناوری با دانشگاه ها تقویت می شود

معاون وزیر علوم: ارتباط پارک های علم و فناوری با دانشگاه ها تقویت می شود

به گزارش ایرنا وحید احمدی روز سه شنبه در نشست با واحدهای فناور پارک علم و فناوری خراسان شمالی با اشاره به ارتقای وضعیت نیروی انسانی و تحصیل کرده دانشگاهی گفت: به همین منظور مراکز رشد و پارک های علم و فناوری برای تبدیل دانش به محصول در سطح کشور توسعه پیدا می کنند.
وی اظهار کرد: استان ها باید پارک های خوب و قوی و متمرکز داشته باشند و مراکز رشد نیز باید درشهرستان ها توسعه پیدا کنند.
احمدی خاطرنشان کرد: برای حرکت در مسیر توسعه، نیروی انسانی دانش آموخته ظرفیت مهم و اساسی است و مراکز علمی و دانشگاهی نیز یکی از بسترها برای کمک به توسعه و پیشرفت به شمار می روند.
وی بر هم افزایی و تعامل میان مراکز دانشگاهی و پارک علم و فناوری تاکید کرد و افزود: توجه به همکاری با آموزش و پرورش نیز در سیاست های کلان ما مورد تاکید بوده است و تلاش داریم تا با وزارت آموزش و پرورش ارتباط و تعامل بیشتری داشته باشیم.
وی تصریح کرد: در این زمینه جشنواره پژوهش در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم پیگیری می شود.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت بر افزایش صادرات محصولات دانش بنیان و محصولات شرکت های فناور تاکید کرد و گفت: خراسان شمالی نیز باید بتواند از ظرفیت های موجود، برای افزایش صادرات این محصولات اقدام کند.
احمدی افزود: شاید خراسان شمالی به عنوان استان استان کم برخوردار شناخته شده باشد اما در این استان ظرفیت های خوبی از نیروی انسانی و علم وجود دارد که باید از آن به خوبی بهره برداری کرد.
رییس پارک علم و فناوری خراسان شمالی نیز در این نشست با اشاره به استقرار 76 واحد فناور و شرکت دانش بنیان در استان گفت: در چند سال گذشته 12 میلیارد و 500 میلیون ریال به این مراکز کمک شده است.
علی اصغر پیله ور با بیان اینکه واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان استان بیش از 250 هزار دلار فروش داشته اند اظهار کرد: میزان صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان 9 میلیارد و 500 میلیون ریال به ثبت رسیده است.
پیله ور گفت: ساختمان اداری و آزمایشگاهی این پارک در هفت هکتار زمین در حال ساخت است که تاکنون 80 درصد رشد دارد.
عضو شورای پارک علم و فناوری نیز در این نشست به معرفی دستاوردهای تحقیقاتی ، پژوهشی و نرم افزاری شرکت دانش بنیان سورنا صنعت خاوران که هم اینک دارای دو محصول دانش بنیان تولیدی است در زمینه رفتارشناختی مغز و عصب ها از جمله بازاریابی عصب پایه ( نورومارکتینگ ) پرداخت.
دکتر علیرضا داوری گفت: این هدف از این رویکرد جدید این مجموعه دانش بنیان علاوه بر تولید نرم افزارهای مختلف در حوزه بازار فروش، ایجاد مرکزی علمی و اجرای برای ارایه خدمات به شرکت های بخش های مختلف در خصوصی ارزیابی و تاثیرگذاری تولیدات و محصولات و ارایه الگو و مشاوره و اجرا برای بهبود بازاریابی در عرصه داخلی و بین المللی است.
در این نشست از سامانه آنلاین مدیریت پروژه به عنوان نرم افزار شبکه ای رونمایی شد.

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *