افزایش دانشجویان خارجی در پردیس کیش دانشگاه تهران/ راه اندازی رشته مطالعات ایران در سال آینده

افزایش دانشجویان خارجی در پردیس کیش دانشگاه تهران/ راه اندازی رشته مطالعات ایران در سال آینده

محمد رضا سعید آبادی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این دو دانشجو در رشته های مدیریت اجرایی MBA کسب و کار و مهندسی نرم افزار کامیپوتر و از کردستان عراق در این دانشگاه مشغول به تحصیل شده اند.
وی تصریح کرد که با ورود این دو دانشجوی خارجی تعداد دانشجویان خارجی در پردیس بین المللی کیش به 10 نفر رسیده است.
این مسئول در پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران گفت: این دانشجویان شب گذشته وارد جزیره کیش شده و از امروز مشغول به تحصیل شده اند.
وی افزود: برای تمامی دانشجویان خارجی حاضر در این دانشگاه یک دوره زبان فارسی برگزار می شود تا با زبان فارسی این گوهر تمدن ایران زمین نیز آشنا شوند.

** راه اندازی رشته مطالعات ایران در پردیس کیش دانشگاه تهران
سعید آبادی ابراز امیدواری کرد که از مهر سال آینده نیز رشته جدیدی با عنوان مطالعات ایران در سطح کارشناسی ارشد در این دانشگاه برگزار شود که موضوعاتی همچون تمدن و فرهنگ ایران ،دین ،سیاست ،روابط بین الملل و انقلاب اسلامی را در بر می گیرد.
نخستین دانشجوی غیر ایرانی رشته ادبیات فارسی در مقطع دکترای ادبیات فارسی از کشور لهستان هم اکنون در این پردیس مشغول به تحصیل شده است.
با برنامه ریزی معاونت بین الملل تا کنون تعدادی از دانشجویان خارجی در رشته های طراحی صنعتی، مهندسی نفت، کامپیوتر، زبان انگلیسی و ادبیات فارسی در پردیس کیش مشغول به تحصیل شده اند.

Source: irna.ir

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *