معاون وزیر علوم: محدودیتی برای برنامه های انتخاباتی در دانشگاه ها وجود ندارد

سیدضیاء هاشمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهارداشت: وزارت علوم برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، روز 17 اسفندماه مجموعه اعضای شورای فعالیت های فرهنگی در دانشگاه های سرتاسر کشور را دعوت کرده تا بحث و تبادل نظر داشته باشد.
وی گفت: در این جلسه در مورد بایدها و نبایدها گفت و گو خواهیم کرد؛ همچنین از برخی از مسئولان مربوطه هم برای این نشست دعوت کرده ایم تا بتوانیم تبادل نظر داشته باشیم.
معاون وزیر علوم افزود: به طور حتم هنگامی که تبلیغات رسمی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری نیز برسد، آن زمان هم ابلاغیه های خاص وزارتخانه را به دانشگاه ها اعلام خواهیم کرد.
وی ادامه داد: موضع اصلی وزارت علوم بر این است که دانشگاه ها بستر ترویج و اعتلای فرهنگ سیاسی هستند، بنابراین در زمینه تقویت مشارکت سیاسی و حضور اقشار مختلف به ویژه نخبگان، استادان دانشگاه ها و دانشجویان، تاکید دارد.
هاشمی ادامه داد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این راستا، همکاران دانشگاهی را در سطوح استانی و ملی تشویق کرده است.
وی گفت: هیچ محدودیتی برای برنامه های انتخاباتی ریاست جمهوری در دانشگاه ها به غیر از چارچوب های قانونی نداریم و هر شخصیتی که از لحاظ قانونی منعی برایش وجود نداشته باشد، می تواند در دانشگاه های کشور حضور پیدا کند.
او اظهارداشت: گاهی صحبت می شود که منع هایی از بیرون دانشگاه ها تحمیل می شود؛ اگر این امر قانونی باشد، بایستی به دانشگاه ها ابلاغ شود و اگر منع قانونی وجود ندارد به هیچ وجه نباید منع سلیقه ای به وجود بیاید.
هاشمی با تاکید بر اینکه آغاز فعالیت‌های انتخاباتی تشکل‌های دانشجویی از هم‌اکنون بلامانع است، گفت: با توجه به پیش‌رو بودن دو انتخابات ریاست‌ جمهوری و شورای شهر و روستاها، تشکل‌های دانشجویی می‌توانند فعالیت‌های انتخاباتی خود را به منظور روشنگری حضور در عرصه انتخابات آغاز کنند اما تبلیغ به نفع یا علیه احزاب در دانشگاه‌ها ممنوع است و با تشکل‌های متخلف برخورد می‌شود.
فراهنگ**9187**1021
خبرنگار: حمیدرضا بازگشا**انتشاردهنده: حسین نوروزیان

 

 

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *