افزایش همکاری علمی ایران و پرتغال

افزایش همکاری علمی ایران و پرتغال

به گزارش ایرنا از وزارت علوم، در این دیدار حسین سالار آملی با بیان اینکه پرتغال همیشه یک کشور دوست برای ایران بوده، افزود: ایران می تواند همکاری های خود را با دانشمندان پرتغالی و موسسات تحقیقاتی این کشور تقویت کند.
وی ادامه داد: بر اساس همکاری های سراسری کمیسیون اروپایی در قالب برنامه «هوریزون 2020» – Horizon 2020 – توسعه و گسترش و تقویت همکاری علمی متقابل ایران با همیاران اروپایی خود مانند پرتغال می تواند موثر باشد.
همچنین در این دیدار، سفیر جدید پرتغال در تهران نسبت به توسعه و پیشرفت همکاری های علمی بین المللی و نیز اهمیت این همکاری های علمی و فناوری بین دو کشور اظهار خرسندی کرد.

** نشست مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها برگزار می‌شود
همچنین قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل اعلام کرد: هفتمین نشست معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در تاریخ 17 اسفند ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.
حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی با اعلام این خبر اظهار داشت: نشست معاونان و مدیران بین‌الملل، محل تضارب آرای مسئولانی است که در خط مقدم جبهه دیپلماسی علم و فناوری، ایفای نقش می کنند و از این رو این نشست از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.
وی با اشاره به رشد تصاعدی فعالیت‌ها و همکاری‌های علمی بین‌المللی در دولت تدبیر و امید تصریح کرد: بدون تردید، نهادهای متعددی در سطوح مختلف در سیاست‌گذاری، تدوین و نظارت بر فعالیت‌های علمی بین المللی حضور دارند. بنابراین در این نشست از حضور و نظرات این عزیزان استفاده خواهیم کرد.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل خاطرنشان کرد: در این نشست برای دومین سال متوالی، از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری برتر در حوزه بین‌الملل تقدیر می شود.
برگزاری دو میزگرد تخصصی با موضوع کارگروه های ملی، هماهنگی و پیگیری همکاری‌های علمی بین المللی و تعامل با اتحادیه اروپا نیز در این نشست از دیگر برنامه‌های این نشست است.
فراهنگ ** 9187 ** دریافت کننده: حمیدرضا بازگشا * انتشار: امید غیاثوند

 

 

انتهای پیام /*

 

 

Source: irna.ir

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *