خانک ای ار

پذیرش دکتری در دانشگاه معارف اسلامی تا ۲۳ اسفند

به گزارش خبرگزاری «حوزه» دانشگاه معارف اسلامی وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برای نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶(ترم بهمن ۹۶) از طریق آزمون اختصاصی دکتری از میان برادران و خواهران طلبه واجد شرایط (ویژه طلاب) دانشجو می‌پذیرد.

رشته مدرسی معارف اسلامی  در مقطع دکتری دارای پنج گرایش : مبانی نظری اسلام، اخلاق اسلامی، تاریخ و تمدن اسلامی، انقلاب اسلامی، قرآن و متون اسلامی می باشد.

متقاضیان برای شرکت در آزمون دکتری این دانشگاه باید التزام عملی به اسلام، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی، داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران، نداشتن سوء پیشینه کیفری به تشخیص مراجع ذی‌صلاح و نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر مراجع ذی‌صلاح را دارا باشند.

حداکثر سن برای شرکت در مقطع دکتری این دانشگاه، ۴۰ سال (متولدین بعد از ۱/بهمن/۱۳۵۶) است ؛ لازم به ذکر است مدت‌زمان خدمت سربازی (معافیت، محاسبه نمی گردد) و حضور در جبهه، به سقف سنی افزوده می‌شود.

توانایی جسمی و روحی لازم برای تحصیل در دانشگاه متناسب با رشته انتخابی، عدم استخدام در هیچ‌ یک از ارگان‌ها و یا سازمان‌های دولتی، دارا بودن شرایط عمومی مدرسی معارف اسلامی با تأیید معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (احراز این شرایط پس از قبولی در آزمون کتبی از طریق مصاحبه و … صورت خواهد گرفت) از دیگر شرایط عمومی شرکت در آزمون این دانشگاه است.

دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی : الف) دانشنامه کارشناسی ارشد مدرسی معارف اسلامی، ب) سطح سه حوزۀ علمیه،

ج) دانش آموختگان حوزه های علمیه دارای گواهی اتمام کفایتین (پایه ده کتبی) همراه با مدرک کارشناسی ارشد مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری، متناسب با گرایش های پنجگانه مدرسی معارف اسلامی به تشخیص دانشگاه، د) گواهی خبرگان بدون مدرک (مرتبه مربی) مورد تأیید مراجع ذی صلاح ه) داشتن دانشنامه کارشناسی ارشد برای اعضاء هیأت علمی رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی گروه های معارف اسلامی دانشگاه ها با تأیید معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی، از شرایط اختصاصی شرکت در آزمون دکتری دانشگاه معارف اسلامی است.

 زمان ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون از ۲۳ بهمن تا ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ می باشد.

زمان برگزاری آزمون جمعه  ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ می باشد و کارت ورود به جلسه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۲ و ۲۳ شهریور ۹۶ به صورت اینترنتی و از طریق سایت دانشگاه توزیع خواهد شد.

محل برگزاری آزمون در شهر قم خواهد بود که آدرس دقیق آن در روز توزیع کارت به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

داوطلبان واجد شرایط برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانند به سایت دانشگاه معارف اسلامی به آدرس  www.maaref.ac.ir  مراجعه نمایند یا با شماره تلفن های  ۳۲۱۱۰۲۲۴ ـ ۰۲۵ و ۳۲۹۰۲۶۱۲ ـ ۰۲۵ تماس حاصل نمایند.

کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *