زمان انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۶ اعلام شد

حسین توکلی

زمان انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۶ اعلام شد

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این خبر اظهار کرد: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (ph.d) نیمه‌متمرکز سال ۹۶ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی از روز سه‌شنبه، ۱۶ آذرماه ۹۵ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد و با در نظر گرفتن مهلت تمدیدشده در روز شنبه، ۴ دی‌ماه ۹۵ پایان یافت.

وی با بیان اینکه بر اساس ضوابط تعداد ۲۶۰ هزار و ۵۲۰ داوطلب برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز ۹۶ ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: از این تعداد ۱۱۰ هزار و ۳۷۹ نفر زن و ۱۵۰ هزار و ۱۴۱ نفر مرد هستند و به عبارت دیگر ۴۲٫۳۷ درصد داوطلبان زن و ۵۷٫۶۳ درصد آنان نیز مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: آمار داوطلبان آزمون دوره دکتری سال ۹۶ نسبت به آمار داوطلبان آزمون ۹۵ تعداد ۱۰۲ هزار و ۲۶۷ نفر، نسبت به آمار داوطلبان آزمون سال ۹۴ تعداد ۵۸ هزار و ۸۶۰ نفر و نسبت به آمار داوطلبان آزمون سال ۹۳ تعداد ۲۰ هزار و ۱۲۹ نفر بیشتر است.

توکلی افزود: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون ورودی دوره دکتری (ph.d) سال ۹۶ در ۷ گروه آموزشی در ۲۴۴ کدرشته امتحانی برای تعداد ۲۶۰ هزار و ۵۲۰ داوطلب در روز جمعه، ۶ اسفندماه ۹۵ در یک نوبت و در ۵۴ شهرستان مختلف کشور با نظم، کیفیت مطلوب و امنیت کامل مطابق برنامه زمانی پیش‌بینی شده برگزار شد.

وی اظهار کرد: در این آزمون از تعداد ۲۶۰ هزار و ۵۲۰ داوطلب ثبت‌نام‌کننده تعداد ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر شدند و تعداد ۴۷ هزار و ۵۷۹ داوطلب یعنی ۱۸٫۲۶ درصد داوطلبان غایب بوده‌اند.

توکلی ادامه داد: از تعداد ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون تعداد ۹۱ هزار و ۴۰۶ نفر زن و ۱۲۱ هزار و ۵۳۵ نفر مرد بوده‌اند؛ به عبارت دیگر ۴۲٫۹۳ درصد حاضرین در جلسه آزمون زن و ۵۷٫۰۷ درصد آنان مرد بوده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده نتیجه اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه تمام شرکت‌کنندگان در آزمون شامل نمرات خام، تراز ، نمره کل و… در هفته آخر فروردین‌ماه ۹۶ از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت و بدیهی است داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، می‌توانند در نیمه اول اردیبهشت‌ماه ۹۶ اقدام به انتخاب رشته کنند.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *