اصلاحیه فراخوان ارشد بدون آزمون دانشگاه هرمزگان

اصلاحیه فراخوان ارشد بدون آزمون دانشگاه هرمزگان

به اطلاع دانشجویان عزیز می رساند رشته مهندسی صنایع گرایش بهینه سازی سیستم ها به جدول رشته های کارشناسی ارشد پذیرنده دانشجوی ممتاز بدون آزمون (استعداد درخشان) برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۷-۹۶ اضافه شده است.

دانشگاه هرمزگان از میان دانش‌آموختگان دانشگاه‌های دولتی بر اساس آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ دانشجو می‌پذیرد.

دانشگاه هرمزگان بر اساس آئین نامه “پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ” وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره ۷۷۹۴۸/۲۱ مورخ ۵/۵/ ۱۳۹۳و نیز با استناد به ابلاغیه شماره ۱۴۰۰۳۶/۲ مورخ ۱۳۹۵/۷/۴ معاون محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از میان دانشجویان ممتاز کارشناسی ورودی ۹۲ و بعد دانشگاه هرمزگان و سایر دانشگاه های دولتی (دانشجویان دانشگاه های پیام نور، فنی حرفه ای ، علمی کاربردی و پردیس های خودگردان شامل این فراخوان نمی شوند) در رشته های ذکرشده در جدول ذیل، تعداد محدودی را بدون آزمون ورودی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می پذیرد.

رشته های دارای پذیرش:

حداقل شرایط لازم جهت درخواست:

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته (مجموع روزانه و شبانه) که بر اساس سه چهارم واحدهای گذرانده شده تا  پایان نیمسال شش تحصیلی به لحاظ میانگین کل جزو ده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.

۲- برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد.

۳- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه هرمزگان (مجموع روزانه و شبانه) که بر اساس سه چهارم واحدهای گذرانده شده تا پایان نیمسال ششم تحصیلی به لحاظ میانگین کل جزو بیست درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند نیز مشروط بر اینکه معدل آنها تا پایان ترم ششم حداقل پانزده بوده و از ۹۷/۰ آخرین نفر ده درصد اول نیز کمتر نباشد، می توانند در این فراخوان شرکت نمایند. بدیهی است پذیرش نهایی این دانشجویان منوط به عدم تکمیل ظرفیت توسط دانشجویان ده درصد اول هر یک از آن رشته ها می باشد. (ویزه دانشجویان دانشگاه هرمزگان)

تذکر ۱: پذیرش دانشجویان کارشناسی جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با تایید نهایی سازمان سنجش انجام می‏پذیرد. لذا اطلاعات ارائه شده متقاضیان براساس آخرین ضوابط ابلاغ شده از سوی وزارت علوم توسط کمیته ‏های کارشناسی دانشگاه بررسی گردیده و نتیجه بررسی به متقاضیان اطلاع رسانی خواهد شد. بدیهی است تکمیل فرم تقاضا و ارائه اطلاعات هیچ حقی را برای متقاضیان جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد ایجاد نخواهد کرد.

تذکر ۲: دانشجویان دانشگاه هرمزگان  می بایست فرم تقاضای پیوست را تکمیل نموده ، همراه با سایر مدارک مورد نیاز تا پایان وقت اداری روز شنبه مورخ ۱۳۹۶/۱/۲۶ به دفتر استعدادهای درخشان تحویل دهند.

تذکر ۳: متقاضیان سایر دانشگاه ها می بایست فرم تقاضای پیوست را تکمیل نموده، همراه با سایر مدارک مورد نیاز تا پایان وقت اداری شنبه مورخ ۱۳۹۶/۱/۲۶ با پست پیشتاز به نشانی بندرعباس، دانشگاه هرمزگان، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دفتر استعدادهای درخشان ارسال نمایند و رسید پستی را نزد خود نگه دارند. لطفا روی پاکت عنوان (پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد ۹۶-۹۷) و عنوان رشته حتما ذکر شود.

تذکر ۴: لازم به ذکر است حضور دانشجویانی که دعوت به مصاحبه می شوند در زمان مصاحبه الزامی بوده و عدم حضور دانشجو به منزله انصراف از پذیرش بدون آزمون تلقی می گردد و مسوولیت آن صرفا به عهده خود دانشجو می باشد.

مدارک مورد نیاز:

  • فرم تقاضای تکمیل شده
  • ریزنمرات دوره کارشناسی تا پایان ترم ششم برای ورودیهای مهر ۹۲
  • ارائه گواهی برای دارندگان شرط ۲ در صورت وجود
  • رزومه علمی و مستندات فعالیتهای پژوهشی
  • کپی شناسنامه و کارت ملی
  • اصل فیش واریزی به مبلغ یک میلیون ریال (۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال) بابت حق ثبت نام به حساب شماره (۱۰۴۵۱۶۴۱۰) به نام سایرمنابع دانشگاه هرمزگان نزد بانک ملت شعبه نخل ناخدا بندرعباس
مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *