اطلاعیه شماره ۲ دانشگاه تهران درباره پذیرش ارشد بدون آزمون

اطلاعیه شماره ۲ دانشگاه تهران درباره پذیرش ارشد بدون آزمون

دانشگاه تهران در تعدادی از رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های سطح یک کشور بدون آزمون برای سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ دانشجو می‌پذیرد.

پیرو اطلاعیه قبلی در خصوص پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد با استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان به اطلاع می‌رساند، دانشگاه تهران در اجرای سیاستهای هدایت و حمایت از دانشجویان برتر و ارائه تسهیلات به آنان برای ورود به دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته با استناد به آئین نامه شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ از دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی که دارای رتبه‌های یک تا سه از دانشگاه‌های سطح یک کشور می‌باشند، در رشته‌های اعلام شده که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارند در صورت داشتن ظرفیت خالی به صورت مازاد برظرفیت و با رعایت کامل مقررات و موافقت گروه مربوطه دانشجو می‌پذیرد. شایان ذکر است ارائه فرم گواهی معدل ممهور به مهر و امضا دانشگاه ذیربط، الزامی بوده و ضروری است توسط داوطلب به همراه سایر مدارک مورد نیاز در سیستم جامع دانشگاهی دانشگاه تهران (گلستان) بارگزاری گردد. لازم به ذکر است متقاضیان می‌بایست در صورت داشتن شرایط لازم با توجه به شیوه‌نامه ذیل، از تاریخ ۲۶/ ۱/ ۱۳۹۶ حداکثر تا تاریخ ۳۱/ ۱/ ۱۳۹۶ نسبت به ارائه درخواست خود در سیستم جامع دانشگاهی دانشگاه تهران (گلستان) اقدام نمایند. مجددا تاکید می‌گردد پذیرش اولیه دانشجو از دانشگاه‌های فوق الذکر در هر یک از رشته‌ها، منوط به داشتن ظرفیت خالی و موافقت گروه ذیربط و موافقت پردیس / دانشکده مربوطه خواهد بود.
یادآوری می‌گردد درخواستهای واصله پس از تاریخ تعیین شده قابل بررسی نبوده وبه آنها ترتیب اثر داده نخواهد شد. ضمنا سیستم جامع دانشگاهی دانشگاه تهران (گلستان) صرفا از طریق مرورگر اینترنت اکسپلوئر قابل دسترسی است.
برای اطلاع از رشته‌های مورد نظر، شرایط و فرمهای مورد نیاز، فایل‌های ذیل را دانلود نمائید:

-شیوه نامه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد با استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان در سال تحصیلی ۹۷-۹۶
-جدول رشته‌های کارشناسی ارشد مورد نظر
-فرم تقاضا
-فرم گواهی معدل