آخرین وضعیت آیین نامه استخدامی موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی

آخرین وضعیت آیین نامه استخدامی موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی

آخرین وضعیت آیین نامه استخدامی موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی

عبدالرضا باآخرین وضعیت آیین نامه استخدامی موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: پیش نویس آیین نامه استخدامی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی توسط یکی از موسسات غیرانتفاعی تدوین و به مرکز هیات امنا و هیات های ممیزه مرکزی وزارت علوم ارایه شده است.

وی افزود: باید جلساتی با حضور اعضای اتحادیه دانشگاه های غیرانتفاعی و مسئولان مربوطه در وزارت علوم تشکیل شود و پس از انجام کار کارشناسی آیین نامه مذکور نهایی و اجرایی شود.

رییس مرکز هیات امنا و هیات های ممیزه مرکزی وزارت علوم ادامه داد:  در حال حاضر این آیین نامه در دستور کار مرکز هیات امنا و هیات های ممیزه مرکزی وزارت علوم قرار دارد ولی هنوز نهایی نشده است.

به گزارش مهر، موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی و غیردولتی چون تابع ضوابط خود هستند، ضوابط و آیین نامه استخدامی اعضای هیات علمی موسسات دولتی را ندارند و مصوبه هیات امنا درباره آیین نامه استخدامی، به صورت یکنواخت برای این دانشگاه ها اعمال می شود.

برخی از اعضای دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی نسبت به این مساله که چرا باید آیین نامه استخدامی که برای دانشگاه های دولتی اعمال می شود برای دانشگاه های غیرانتفاعی نیز اعمال شود، اعتراض داشتند که قرار شد آیین نامه استخدامی اعضای هیات علمی ویژه این دانشگاه ها تنظیم شود.

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *