جذب ۱۲۸۰ مدرس آموزش خانواده از طریق آزمون

جذب ۱۲۸۰ مدرس آموزش خانواده از طریق آزمون

جذب ۱۲۸۰ مدرس آموزش خانواده از طریق آزمون

به گزارش خبرنگار مهر، نورعلی عباسپور در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در ساختمان علاقه مندان برگزار شد، اظهارکرد: رسالت اصلی دفتر انجمن اولیا و مربیان، فراهم سازی بستر مناسب برای مشارکت آگاهانه اولیا در تصمیمات مدرسه وفرآیند تعلیم وتربیت فرزندانشان است.

وی افزود: مشارکت اولیا در امور مدرسه، تنها حضور فیزیکی نیست، بلکه کیفیت حضور اولیا و خانواده ها در مدرسه بسیارمهم است و کیفیت بخشی به حضور اولیا در برنامه‌های مدرسه از وظایف انجمن اولیای مدارس است.

عباسپور انجمن اولیا را یکی از با سابقه‌ترین نهادها در مدارس اعلام و تصریح کرد: در آموزش و پرورش همواره توجه ویژه‌ای به جایگاه انجمن اولیای مدارس شده است، زیرا انجمن‌ها یکی از ارکان مدارس هستند که نبود آنها در مدارس فعالیت‌های تعلیم وتربیت را بامشکل مواجه می کند.

فعالیت۹۰هزار انجمن اولیا ومربیان در مدارس کشور

وی از فعالیت ۹۰ هزار انجمن اولیا و مربیان درسطح مدارس کشور خبر داد وخاطرنشان کرد: موضوع آموزش خانواده، حضور خانواده ها را در مدرسه معنا دار می‌کند، بنابراین باید توانمندی هایی را به اولیا ارائه کنیم که حضورشان در مدرسه مؤثر باشد.

تألیف ۲۷۲ عنوان کتاب تربیتی

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش کتاب‌های تربیتی دفتر انجمن اولیا و مربیان را قوی‌ترین منبع نیازهای والدین دانست واظهارکرد: از بعداز انقلاب تاکنون، ۲۷۲ جلدکتاب تربیتی توسط دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش منتشر شده است و هم اکنون نیز۱۰ عنوان کتاب تربیتی زیر چاپ قراردارد که موضوعات تربیتی روز درآنها گنجانده شده است .

وی از چاپ و توزیع۳۵۰ هزار جلد مجله پیوند در هرماه خبرداد وگفت: همواره تلاش می‌شود متناسب با نیازهای تربیتی روز دانش آموزان و اولیا در مقاطع مختلف تحصیلی محتوای مجله پیوند تنظیم و در مدارس توزیع شود .

شرکت ۲۵درصدی اولیا در دوره های آموزش خانواده در سال تحصیلی جاری

عباسپور برگزاری کلاس های آموزش خانواده را از وظایف اصلی مدارس برشمرد و اظهارکرد: در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ حدود ۸ میلیون نفر از والدین دانش آموزان در دوره های آموزش خانواده سراسرکشور شرکت کردند .

وی عنوان کرد: در هر دوره آموزش خانواده بین ۴ تا ۷ جلسه آموزشی برای اولیا برگزار می‌شود براین اساس در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ ، ۱۲۷ هزار ۸۳۷ جلسه آموزش خانواده در سطح کشور برگزار شده است .

کاهش ۸ هزار نفری مدرسان آموزش خانواده

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان از کاهش ۸ هزار نفری مدرسان خانواده در سال‌های اخیر خبرداد و تصریح کرد: با توجه به درخواست استان ها برای جذب مدرس آموزش خانواده شیوه نامه جذب مدرسین را تهیه و به استان ها ارسال کردیم و براساس آن، ثبت نام درآزمون انتخاب مدرسان آموزش خانواده از ۲۳ خرداد آغاز و تا ۱۰ تیر ماه ادامه دارد و آزمون آن نیز در ۱۶ مرداد ماه برگزار می شود .

وی افزود: افرادی که۶۰ در صد نمره آزمون را کسب نمایند به مصاحبه دعوت می‌شوند و درنهایت یک هزار و۲۸۰نفر جذب خواهند شد .

عباسپور اظهارکرد: مدرسینی که درمراحل آزمون و مصاحبه پذیرفته می‌شوند در دوره‌های آموزشی در شهریور ماه شرکت می کنند تا با سر فصل‌های جدید ومسائل تربیتی روز بیشتر آشنا شوند البته مدرسین آموزش خانواده سالانه باید حداقل ۱۶ ساعت دوره آموزشی را طی کنند .

وی ازتعیین سرفصل‌های جدید آموزشی در ۲ بخش تخصصی و عمومی خبرداد و افزود: متناسب با دوره‌های تحصیلی پیش دبستانی و ابتدایی و دوره متوسطه اول ودوم، همچنین براساس نیازهای روز، دوره‌های آموزشی برای مدرسان آموزش خانواده برگزار می‌شود که البته یک مدرس باید جمعا۶۰ ساعت آموزش‌های لازم را فراگیرد.

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *