مهلت انتخاب رشته کارشناسی‌ ارشد دانشگاه آزاد ۱۰ روز تمدید شد

دانشگاه آزاد

صالح اسکندری عضو هیئت‌رئیسه و مسئول امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه جلسه شورای عالی تحلیل و بررسی رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، با اشاره به برگزاری جلسه معاون آموزشی دانشگاه آزاد و مسئولان وزارت علوم، گفت: این جلسه در یک فضای صمیمی و مثبت برگزار شد و طی تعامل خوبی که بین مسئولان دانشگاه آزاد و وزارت علوم صورت گرفت با عنایت به توافقات صورت گرفته در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تقریبا کلیه کد رشته محل‌های حذف شده مورد بررسی مجدد قرار گرفت و بخش عظیمی از آنها امروز مورد تایید شورای گسترش وزارت علوم قرار گرفت.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم کلیه رشته محل‌های حذف شده در ابتدای هفته آتی توسط وزارت علوم مورد تایید قرار بگیرد.

عضو هیئت‌رئیسه دانشگاه آزاد در پاسخ به سوالی درباره مدت زمان اعلام شده توسط معاون آموزشی وزیر علوم برای تمدید زمان انتخاب رشته توسط داوطلبان نیز گفت: خبر مطرح شده توسط آقای شریعتی را باید تصحیح کنیم.

وی گفت: طی هماهنگی که با سازمان سنجش و آقای خدایی داشتیم، زمان انتخاب رشته به مدت ۱۰ روز از ۱۷ تیر لغایت ۲۷ تیرماه توسط دانشگاه آزاد اسلامی تمدید شده است.

اسکندری با تاکید بر تعامل مثبت وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی به داوطلبان اطمینان داد این زمان فرصت مناسبی است تا داوطلبان با دقت بیشتری اقدام به انتخاب رشته نمایند.

عضو هیئت‌رئیسه و مسئول امور رسانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر توافقات صورت گرفته در کمیسیون آموزش و با اشاره به نامه رئیس کمیسیون آموزش به وزیر محترم علوم که آن را در اختیار خبرنگاران قرار داد، گفت: براساس مصوبه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری کلیه رشته محل‌هایی که پذیرش دانشجوی دکتری دارند، به آنها مجوز پذیرش دانشجوی ارشد نیز داده می‌شود.

اسکندری افزود: همچنین در رشته محل‌هایی که دوره کارشناسی‌ارشد داشتند و حداقل یک دوره فارغ‌التحصیل داده‌اند به آنها نیز مجوز پذیرش داده می‌شود.

مسئول امور رسانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به سومین مصوبه کمیسیون آموزش افزود: در رشته محل‌هایی که حداقل ۳ استادیار تمام وقت داشته باشند مجوز کارشناسی‌ارشد اعطا می‌شود.

وی درباره این مصوبه به این تبصره تصریح کرد: چنانچه در برخی رشته محل‌ها ۲ استادیار تمام وقت و حداقل دو استادیار یا بالاتر به صورت نیمه وقت حضور دارند صرفا برای یک سال مجوز پذیرش دانشجوی ارشد داده می‌شود.

اسکندری در پایان تصریح کرد: براساس مصوبه کمیسیون آموزش کلیه ۲۹۰۰ رشته محل‌های حذف شده مشمول شرایط این مصوبه بوده و پیش‌بینی می‌کنیم ابتدای هفته آتی تمام رشته محل‌ها مورد تایید شورای گسترش وزارت علوم قرار گیرد.

متن نامه رئیس کمیسیون آموزش به شرح ذیل است:

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *