ه دریافت‌کننده بورس تحصیلی «بورسیه» می‌گویند. در فارسی گاه به اشتباه به بورس تحصیلی «بورسیه» نیز گفته می‌شود. این بورس‌ها معمولاً برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی ( کارشناسی ارشد و دکترا) در نظر گرفته می‌شود. امروزه یکی از راه‌های تامین نیروی انسانی در کشورهای توسعه یافته (که معمولاً با کاهش جمعیت روبرو هستند) اعطای بورس تحصیلی است. یکی از مهم‌ترین این بورس ها، بورس تحصیلی اراسموس ماندوس استبراساس دستورالعمل اداره کل بورس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران، نفرات اول تا سوم دانش‌آموختگان دورهٔ کارشناسی ارشد، دانشجویان نمونه کشوری در دورهٔ کارشناسی ارشد برابر با آیین‌نامه انتخاب دانشجویان نمونه با تأیید معاونت دانشجویی وزارت علوم و یا معاونت آموزشی وزارت بهداشت، داشتن کتب تألیفی و یا ترجمه شده در زمینه‌های علمی، دارا بودن دست‌کم یک مقاله چاپ شده در مجله‌های علمی-پژوهشی داخل یا خارج از کشور در زمینه‌های علمی، دارا بودن گواهی مجری بودن در انجام طرح‌های تحقیقاتی کاربردی پایان‌یافته مورد نیاز کشور و نیز مخترعان و مکتشفان که اختراعات و اکتشافات آنان در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی به ثبت رسیده باشد، برگزیدگان رتبه‌های اول تا سوم جشنواره‌های خوازمی، فارابی و رازی، ارائه‌دهندگان پیشنهاد سبک‌های هنری کاربردی با تأیید از مراجع ذیربط و مربیان آموزشی و پژوهشی می‌توانند در فراخوان بورس تحصیل خارج از ایران ثبت‌نام کنند.

بورسیه دکتری در رشته روباتیک در بلژیک

بورسیه دکتری در رشته روباتیک در دانشگاه KU Leuven بلژیک اعلام شد.

💠کشور اعطا کننده: بلژیک 🇧🇪

💠سازمان اعطا کننده:

دانشگاه Katholieke Universiteit Leuven KU Leuven
دانشگاه KU Leuven یک دانشگاه هلندی زبان در منطقه فلاندرز بلژیک است. این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی و بین المللی است که در حوزه تحقیقات کاربردی و پایه فعالیت دارد.

💠موضوع بورسیه:
Robotic Architecture
Robotic Fabrication
Robots in Architecture

💠مقطع تحصیلی: PhD

💠خلاصه بورسیه:

هدف اصلی این برنامه عبارت است از توسعه انواع جدید رابط هایی که طراحی تکرارشونده و در اندازه واقعی را برای عناصر معماری از طریق روباتیک تعاملی تسهیل می کند.

💠شرایط و مدارک لازم:

۱- متقاضی باید دارای سابقه کاری و دانش در یکی از حوزه های زیر باشد:
Human-computer interaction (HCI)
Digital or robotic fabrication
Computer science
Design science
۲- دارای صلاحیت های آکادمیک کافی برای پذیرش به عنوان دانشجوی PhD در دانشگاه لووم
۳- مهارت های زبان انگلیسی مناسب( آشنایی با زبان فرانسه یا آلمانی امتیاز محسوب می شود)

💠کشور مورد پذیرش: تمام کشورها

💠ارزش بورسیه: فاند کامل

💠مدت زمان پوشش بورسیه: کل مدت تحصیل

💠مهلت اقدام: ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷ برابر با دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶

✅لینک اپلای مستقیم:
https://icts.kuleuven.be/apps/jobsite/vacatures/54197760