ثبت نام بیش از 120 هزار داوطلب در آزمون دکتری 95 تا امروز

حسین توکلی امروز (پنجشنبه ) در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار کرد: ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D نیمه متمرکز سال 95 از ساعت 16 روز یکشنبه ششم دی ماه از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده است و در روز شنبه (19دی ماه) پایان می پذیرد.
وی گفت: تمامی متقاضیان ضرورت دارد در این مهلت تعیین شده پس از مطالعه دفترچه راهنما و فراهم کردن مدارک مورد نیاز به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
توکلی افزود: آزمون ورودی دوره دکتری (ph.D) نیمه متمرکز سال 95 به منظور پذیرش دانشجو برای دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس های خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی در هفت گروه آموزشی و 77 کد امتحانی شامل 20 کد امتحانی در گروه علوم انسانی ، 12 کد امتحانی در گروه علوم پایه، 19 کد امتحانی در گروه فنی و مهندسی، 13 کد امتحانی در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، 6 کد امتحانی در گروه هنر، یک کد امتحانی در گروه دامپزشکی و 6 کد امتحانی در گروه زبان برگزار می شود.
وی درمورد هزینه ثبت نام توضیح داد: با توجه به اینکه هزینه ثبت نام آزمون مذکور اینترنتی بوده، داوطلبان لازم است به وسیله کارت های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پرداخت 500هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام اقدام کنند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه مقرر شده که در مراحل مختلف فرایند این آزمون خدماتی از قبیل ارسال پیام کوتاه به داوطلبان انجام شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از این خدمات را دارند با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت 5 هزار ریال به عنوان تعرفه استفاده از پیامک می توانند از این خدمات استفاده کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در مورد زمان توزیع کارت شرکت در آزمون دکتری نیز توضیح داد: کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه 11 اسفند روی سایت قرار می گیرد.
وی درمورد نحوه پاسخگویی به سوالات نیز اظهار کرد: داوطلبان باید به تمامی سوالات دروس شامل زبان خارجی عمومی، استعداد تحصیلی و آزمون دروس خاص هر رشته امتحانی پاسخ دهند؛ سطح سوالات آزمون دروس خاص هر یک از کد رشته های امتحانی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیلان هر رشته مطابق فهرست برنامه های مصوب شورای عالی برنامه ریزی خواهد بود.
وی درمورد ضرایب دروس نیز گفت: ضرایب دروس هر یک از کد رشته های امتحانی عبارت از زبان خارجی با ضریب یک، استعداد تحصیلی با ضریب یک و مجموعه دروس خاص هر یک از رشته های امتحانی با ضریب چهار است.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه اظهار کرد: این آزمون در روز جمعه 14 اسفندماه سال 94 در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود و نتیجه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در دهه سوم فروردین ماه سال آینده بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

*پذیرش سه هزار و 138 نفر در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

مشاور عالی سازمان سنجش از پذیرفته شدن سه هزار و 138 نفر در آزمون استخدامی آموزش و پرورش خبر دارد.
توکلی اظهار داشت: در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 178 هزار و 53 نفر ثبت نام کرده بودند.
وی با بیان اینکه آزمون استخدامی آموزش و پرورش روز جمعه 27 شهریور ماه برگزار شد، افزود: از تعداد 178 هزار و 53 نفری که اقدام به ثبت نام کرده بودند، 77 هزار و 929 مرد و مابقی زن بودند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه تعداد 147 هزار و 618 نفر در جلسه آزمون حاضر بودند، گفت: حدود 83 درصد از ثبت نام کنندگان در جلسه حاضر و مابقی غایب بودند.
توکلی ادامه داد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده فهرست اسامی پذیرفته شدگان بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت که تمام افراد باید بر اساس مفاد اطلاعاتی که بر روی سایت سازمان قرار دارد برای طی مراحل گزینش اقدام کنند.
به گزارش ایرنا بر اساس ضوابط، شرایط و حدنصاب تعیین شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و همچنین وزارت آموزش و پرورش، داوطلبانی که حدنصاب نمره علمی تعیین شده را کسب کرده و در ردیف معرفی شدگان چند برابر ظرفیت آزموش استخدام پیمانی مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته باشند به منظور شرکت در مراحل مصاحبه و سایر مراحل گزینش برابر برنامه زمانی اعلام شدند.

منبع مطلب : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما