دانشگاه ارومیه

واکنش وزارت علوم به پذیرش غیرمجاز دانشجوی دکتری در دانشگاه ارومیه/ تخلف نشده، اشتباه رخ داده‌است

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به پذیرش غیرمجاز دانشجوی دکتری در دانشگاه ارومیه تاکید کرد؛ در این دانشگاه برای پذیرش دانشجوی دوره دکتری اشتباهی رخ داده که با همکاری سازمان سنجش و مدیریت دانشگاه ارومیه این مسئله در دست بررسی است.

مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا درباره پذیرش غیرمجاز دانشجوی دوره دکتری در دانشگاه ارومیه گفت: در این دانشگاه اشتباهی رخ داده که در دست بررسی است.

او با اشاره به اینکه سال تحصیلی جدید آغاز شده و این موضوع به جد در حال پیگیری است،‌ گفت: تصور بنده این است که با هماهنگی یک اشتباه درون دانشگاه صورت گرفته است که با همکاری سازمان سنجش آموزش و همراهی مدیریت دانشگاه این موضوع حل می‌شود.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: تخلفی انجام نشده و اشتباه رخ داده که با پیگیری‌های وزارت علوم،‌ سازمان سنجش و دانشگاه ارومیه به زودی مرتفع خواهد شد.

گفتنی است، پس از برگزاری فرایند مصاحبه و ارزیابی صلاحیت علمی داوطلبان ورود به مقطع دکترا در دانشگاه ارومیه، به رغم اینکه این دانشگاه ظرفیت پذیرش ۴۰۹ دانشجوی دکتری را داشت، اما تنها ۲۵۵ تن صلاحیت و استانداردهای لازم این دانشگاه را داشتند و بر اساس قوانین مرسوم، باید ۱۵۴ صندلی این دانشگاه در سال تحصیلی جاری خالی می‌ماند، در حالی که این گونه نشد و در کمال تعجب، اسامی ۴۰۹ نفر به عنوان پذیرفته شدگان مقطع دکترا در این دانشگاه در سال ۹۶ معرفی شد.