اطلاعیه پذیرش دانشجو برای دوره های دکتری تخصصی(Ph.D.) بدون آزمون و کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه تبریز منتشر شد.

پذیرش دکتری بدون آزمون

بدینوسیله به اطلاع متقاضیان ادامه تحصیل در دوره دکتری تخصصی (Ph.D.) می رساند که دانشگاه تبریز بر اساس مصوبه شماره ۵۵۳ شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه به تاریخ ۲۲/۱/۹۴  مطابق آئین نامه شماره ۶۷۲۷۲/۲۱  مورخ ۱۸/۴/۱۳۹۳ و  ابلاغیه­های شماره ۲۳۷۲۰۰/۲۱ مورخ ۱۶/۱۲/۱۳۹۳ و شماره ۱۲۱۷۰۷/ ۲۱ مورخ ۲۳/۶/۹۴ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (مبنی بر کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیتهای آموزشی ،پژوهشی و مصاحبه ) از حائزین شرایط استعدادهای درخشان (بر اساس بندهای زیر) برای سالتحصیلی ۹۶-۹۵ با شرایط ذیل دانشجو می پذیرد.

شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان:

الف – شرایط عمومی

۱-      داشتن اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۲-      پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران.

۳-      عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروه های محارب و ملحد و عدم هواداری از آنها

۴-      نداشتن سوء پیشینه کیفری به تشخیص مراجع دارای صلاحیت.

۵-      نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از لحاظ نظام وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد (داشتن کارت پایان خدمت یا دفترچه آماده به خدمت بدون غیبت و همچنین مشمولان در حال خدمت در صورت اخذ مجوز رسمی از سازمان محل خدمت خود و یا داشتن کارت معافیت دائم).

ب- شرایط اختصاصی ثبت نام:

۱-      داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتـری حرفه ای( دانشجویان نیمسال آخر این مقطع به شرط اتمام تحصیل تا تاریخ ۳۱/۶/۹۵ می توانند در این فراخوان شرکت نمایند).

۲-      دارا بودن شرایط مندرج در “آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلات تکمیلی دکتری” واصلاحیه آن (جهت دریافت فایل آئین نامه  ۱ ۲ ۳ ۴ ۵    و اصلاحیه اینجا را کلیک کنید

تبصره ۱ : براساس مصوبه مورخه ۲/۳/۹۴ شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز حداقل معدل کارشناسی مورد نیاز برای متقاضیان شرکت دراین فراخوان به شرح ذیل تغییر یافته و ترازبندی شده است :

الف) معدل مورد نیاز برای متقاضیانی که دوره کارشناسی خود را در دانشگاههای تبریز، تهران، تربیت مدرس، شهید بهشتی، اصفهان، شیراز، فردوسی مشهد، صنعتی امیر کبیر، صنعتی شریف و صنعتی اصفهان به اتمام سانده اند با لحاظ ضریب همترازی ۰۵/۱ ، معادل ۲۳/۱۵ می باشد.

ب) معدل مورد نیاز برای متقاضیانی که دوره کارشناسی خود را در دانشگاههای دولتی مراکز استان به اتمام رسانده اند  با اعمال ضریب همترازی ۱ ، معادل ۱۶ می باشد.

ج) معدل مورد نیاز برای متقاضیانی که دوره کارشناسی خود را در سایر دانشگاهها ی دولتی و پیام نور به اتمام رسانده اندبا اعمال ضریب همترازی ۹۵/۰ ، معادل ۸۴/۱۶ می باشد.

د) معدل مورد نیاز برای متقاضیانی که دوره کارشناسی خود را در سایر دانشگاهها اعم از آزاد اسلامی و غیر انتفاعی و پردیس های مختلف مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به اتمام رسانده اند با اعمال ضریب همترازی ۹/۰ ، ۷۷/۱۷ می باشد.

حداقل معدل کارشناسی ارشد مورد نیاز برای شرکت در این فراخوان برای فارغ التحصیلان کلیه دانشگاهها بدون اعمال ضریب همترازی ۱۷ می باشد.

تبصره ۲:  براساس مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز، نتایج آزمون زبان انگلیسی عمومی این دانشگاه UTET نیز هم سطح با آزمون زبان ( MCHE) MSRT ارزیابی خواهد گردید.

۳-      موفقیت در مصاحبه علمی و ارزیابی مدارک علمی، پژوهشی و سوابق تحصیلی.

       مدارک لازم جهت شرکت در بررسی :

     ۱-  تصویر صفحه اول شناسنامه یا کارت ملی

     ۲-  فرم تکمیل شده تقاضانامه ثبت نام (فرم شماره ۱) و فرم بررسی احراز شرایط اولیه (فرم شماره ۲) و فرم تاییدیه دانشگاه (فرم شماره ۳)( فرم ها لازم است تایپ و سپس چاپ شوند ) (چنانکه هنگام تایپ در مورد حرف ی بامشکل مواجه شدید از Shift x استفاده نمایید).

     ۳-  الصاق یک قطعه عکس ۴۳ به فرم شماره ۱

     ۴-  تصویر مدرک تحصیلی و یا گواهی موقت پایان تحــصـیلات و کارنامه دوره های کارشـــناســــی و کارشناســی ارشــــد/]داوطلبانی که آخرین نیمسال تحصیلی دوره کارشناسی ارشد را می گذرانند، موظفند نسبت به تکمیل و ارسال فرم شماره ۳(فرم مخصوص دانشجویان سال آخر کارشناسی ارشد ) اقدام نمایند[.

     ۵-  تصویر کارت معافیت یا پایان خدمت نظام وظیفه یا آماده به خدمت معتبر بدون غیبت، مجوز رسمی سازمان محل خدمت مشمولین در حال خدمت یا گواهی اشتغال به تحصیل مطابق فرم شماره ۳.

     ۶-  تصویر مقالات و سوابق پژوهشی و آموزشی و سایر مدارک بر اساس آئین نامه.

     ۷-  واریز مبلغ ۸۰۰۰۰۰ ریال (هشتصد هزار ریال) جهت بررسی اولیه پرونده به حساب شماره ۵۰۴۱۰۰۷۹۰ نزد بانک تجارت شعبه دانشگاه تبریز ( کد۵۰۴۰ )به نام در آمد اختصاصی دانشگاه تبریز( ارسال اصل فیش جهت برسی اولیه پرونده الزامیست ).

تذکرات:

     ۱-  متقاضیان محترم می توانند جهت انتخاب رشته مورد نظر به دفترچه آزمون سراسری دکتری سال ۹۵ و یا لیست رشته های موجود در فراخوان (جهت دریافت لیست رشته ها اینجا را کلیک کنید) مراجعه نمایند.

     ۲-  دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد حائز شرایط حداکثر تا دوسال پس از دانش آموختگی می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری بهره مند شوند. لذا داوطلبان توجه داشته باشند در زمان ثبت نام در فراخوان، از تاریخ فراغت از تحصیل آنها ۲ سال بیشتر نگذشته باشد. بنابراین داوطلبانی که در نیمسال اول تحصیلی ۹۳ – ۹۲ و قبل از آن فارغ التحصیل شده باشند، مجاز به شرکت در این فراخوان نمی باشند.

     ۳-  متقاضی در صورت دانشجو بودن لازم است تا ۳۱ شهریور ۹۵ فارغ التحصیل شود.

     ۴-  متقاضیانی که دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد می باشند لازم است به استثنای پایان نامه کلیه واحدهای درسی خود را اعم از سمینار ها گذرانده باشند.

     ۵-  مدارک ارسالی داوطلبان به هیچ وجه مسترد نخواهد شد. لذا فقط کپی مدارک را ارسال فرمایید.

     ۶-  وجه پرداختی توسط داوطلبان به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

     ۷-  تحصیل در دوره دکتری به صورت تمام وقت می باشد. حضور دانشجو در طول مدت تحصیل (آموزشی و پژوهشی) در دانشگاه الزامی است.

     ۸-  پذیرش داوطلبان حائز شرایط این آیین نامه بدون پرداخت شهریه تحصیلی است، بنابراین داوطلبانی که از این طریق پذیرفته می­شوند درصورت انصراف از تحصیل، ملزم به پرداخت هزینه های آموزش رایگان خواهند بود.

     ۹-  پذیرش افراد مشمول، مازاد بر ظرفیت پذیرش دانشجویان از طریق آزمون سراسری می­باشد.

 ۱۰- داوطلبانی که متقاضی شرکت در بیش از یک رشته گرایش می باشند ملزم به تکمیل و ارسال پرونده جداگانه (شامل فیش واریزی و فرمها ) می باشند.

 ۱۱-  مطابق آیین نامه وزارتی کلیه دانش آموختگان و دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد دانشـگاه های داخلی مورد تایید وزارت می توانند نسبت به ارسال مدارک اقدام نمایند.

 ۱۲- متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ارشد معادل نمی توانند در این فراخوان شرکت نمایند.

 ۱۳-  در صورت پذیرفته شدن و هنگام ثبت نام، ارائه برگ ماموریت، استعفا، مرخصی بدون استفاده از حقوق یا هر گونه سند رسمی که موید امکان تحصیل تمام وقت دانشجو باشد، ضروری است .

 ۱۴-  دانشگاه تبریز هیچگونه تعهدی برای پذیرش داوطلبان دعوت شده  به مصاحبه را ندارد. اتخاذ تصمیم نهائی بر عهده شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواهد بود.

 ۱۵-   ظرفیت پذیرش در هر یک از رشته گرایش های اعلامی بر اساس ابلاغیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه و نظر گروه های تخصصی اعمال خواهد گردید.

 ۱۶- پس از بررسی اولیه مدارک، متقاضیان به مصاحبه دعوت خواهند شد. ضمنا زمان و محل مصاحبه متعاقبا از طریق وب سایت دانشگاه www.tabrizu.ac.ir اطلاع رسانی خواهند شد .

 ۱۷-  داوطلبان با رعایت شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در آگهی باید فرم تکمیل شده تقاضا نامه و فرم های شماره۲ و ۳ و سایر مدارک درخواستی را حداکثر تا ۱۲/۳/۹۵ با پست پیشتاز به نشانی : تبریز بلوار ۲۹ بهمن، دانشگاه تبریز، گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه ، کد پستی ۵۱۶۶۶۱۶۴۷۱ ارسال نمایند. روی پاکت پستی نوشته شود (مربوط به بررسی پرونده استعدادهای درخشان جهت ورود به دوره دکتری سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در رشته ………).

« فراخوان پذیرش بدون آزمون دانشجو درمقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تبریز برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ »

به اطلاع دانشجویان کارشناسی پیوسته دانشگاه تبریز و سایر دانشگاههای کشور می رساند که بر اساس« آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد» مصوب ۱۱/۴/۹۳ و ابلاغیه­ های شماره ۷۷۹۴۸/۲۱ مورخه ۵/۵/۹۳ و شماره ۱۱۴۳۷۴/۲۱ مورخه۳۰/۶/۹۳ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (لینک ۱      ۲       ۳    )، دانشگاه تبریز در تمامی رشته ها و گرایش های موجود از میان دانشجویان کارشناسی پیوسته برتر با شرایط ذیل دانشجو می پذیرد ،

 قبل از تکمیل و ارسال مدارک حتما آیین نامه مذکور مطالعه گردد.

 ۱– داوطلب متقاضی از دانشگاه تبریز باید جزو ۱۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد.

۲ – داوطلب متقاضی از سایر دانشگاههای کشور(اعم از دولتی، پیام نور، آزاد، پردیس،جامع علمی کاربردی و ….)باید جزو ۱۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد..

۳ -متقاضی از ورودی های مقطع کارشناسی نیمسال اول۹۲- ۹۱ یا از ورودی های مقطع کارشناسی نیمسال دوم ۹۱- ۹۰ بر اساس ضوابط پذیرش دانشگاه مربوطه باشد.

۴ – متقاضی حداکثر طی ۸ نیمسال فارغ التحصیل شود.

۵ – متقاضی در پایان نیمسال هفتم حداقل ۱۱۵ واحد گذرانده باشد.

۶ – متقاضی در پایان نیمسال هفتم از لحاظ معدل جزو ۱۰ درصد برتر هم ورودی های خود باشد.

۷- متقاضی می بایست حداکثر تا مورخه ۳۱/۶/۹۵ فارغ التحصیل گردد.
۸- داوطلبانی که متقاضی انتخاب بیشتر از یک کد رشته  با گرایشهای مختلف می باشند ( مثال :دانشجوی منابع آب دانشکده کشاورزی علاوه بر رشته خود متقاضی رشته آب دانشکده عمران باشد )  لازم است فرمها و مدارک و فیش جداگانه تهیه و ارسال نمایند.

توجه:حائزین شرایط می توانند درخواست خود را با تکمیل فرمها و مدارک ذیل تا آخر وقت اداری ۱خردادماه  ۱۳۹۵از طریق پست سفارشی به آدرس تبریز – دانشگاه تبریز – گروه حمایت از استعدادهای درخشان (مستقر در ساختمان کتابخانه مرکزی) – کد پستی ۵۱۶۶۶۱۶۴۷۱ ارسال نمایند.ضنا متقاضیان محترم مقطع تحصیلی وعنوان رشته مورد تقاضای خود را بر روی پاکت ارسالی درج نمایند.

مدارک لازم:

۱ – فرم شماره ۱ (بهمراه الصاق عکس) (دریافت فایل)

۲ – فرم شماره ۲ (دریافت فایل)

۳- تصویر شناسنامه (صفحه اول )

۴- تصویر کارت ملی

۵ – کارنامه کل تحصیلی ( از اداره آموزش دانشکده اخذ شود)

۶ – واریز فیش بانکی به مبلغ ۴۰۰/۰۰۰ ریال به شماره حساب ۵۰۴۱۰۰۷۹۰ نزد بانک تجارت  شعبه دانشگاه تبریز کد ۵۰۴۰ بنام حساب اختصاصی مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز- قابل پرداخت در کلیه شعب بانک تجارت  وارسال اصل آن به همراه سایر مدارک.

توضیحات:

۱- قبل از تکمیل و ارسال مدارک حتما آیین نامه مذکور مطالعه گردد.

۲ – مدارک ارسالی و مبلغ واریزی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

۳ – بر اساس آیین نامه، دانشگاه از پذیرش مدارک دانشجویان کارشناسی ناپیوسته معذور است.

۵ – ارسال مدارک فقط از طریق پست انجام گیرد و از تحویل دستی مدارک خودداری گردد.

۶- مطابق آیین نامه یاد شده ، دانشجویانی که طول تحصیل آنان بیشتر از ۸ نیمسال بوده و از زمان فارغ التحصیلی شان بیشتر از یک نیمسال تحصیلی گذشته باشد مجاز به استفاده از این فراخوان نمی باشند.