«تاریخ‌های مهم» و «هزینه» ثبت‌نام آزمون ارشد سال ۹۷ +جدول

«تاریخ‌های مهم» و «هزینه» ثبت‌نام آزمون ارشد سال ۹۷ +جدول

به گزارش خبرنگار صنفی – آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ بعد از برگزاری مرحله ثبت‌نام آزمون دکتری سال ۹۷، حالا نوبت به آزمون کارشناسی ارشد رسیده و داوطبانی که قصد دارند در سال ۹۷ در این کنکور شرکت کنند باید از چند روز دیگر با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اقدام به ثبت‌نام کنند و در اردیبهشت ماه سال آینده بر صندلی آزمون تکیه بزنند.

در این گزارش قصد داریم نکاتی را که داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ از آن مطلع باشند را مرور کنیم.

* تاریخ‌های مهم برای داوطلبان آزمون ارشد
مسلما یکی از نکاتی که داوطلبان هر آزمونی باید از آن مطلع باشند تاریخ رویدادهای کنکوری است. طبق تقویم اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۷ از روز پنج‌شنبه ۱۶ آذرماه آغاز می‌شود و داوطلبان باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به ثبت‌نام در این آزمون کنند.

همچنین همانطور که پیشتر اعلام شده بود، کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۷ در روزهای هفتم و هشتم تیرماه سال آینده برگزار خواهد شد.

در ادامه تقویم برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۷ آمده است:

* ثبت‌نام آزمون ارشد چقدر هزینه دارد؟
در اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص هزینه ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ آمده است: «با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۳۶۰٫۰۰۰ (سیصد و شصت هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون یک کدرشته امتحانی نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.»

علاوه بر هزینه فوق، داوطلبان هزینه‌های همچون هزینه پیامک، هزینه شرکت در رشته دوم و هزینه شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی را که اختیاری هستند را باید پرداخت کنند.

در ادامه جدول هزینه‌ ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ آمده است:

* تکلیف داوطلبان دانشگاه آزاد چیست؟
آنطور که در اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور آمده است، تمامی داوطلبانی که قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی، موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی و یا دانشگاه پیام نور تصیل کنند، باید در مانند سایر داوطلبان در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ثبت‌نام کرده و در آزمون کارشناسی ارشد که در اردیبهشت سال ۹۷ برگزار می‌شود شرکت کنند.

در این اطلاعیه تاکید شده است انتخاب رشته داوطلبان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت جداگانه و از سوی دانشگاه مذکور انجام خواهد شد.

منبع

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *