کارنامه آزمون جایابی دندانپزشکی خارج از کشور اعلام شد

کارنامه آزمون جایابی دندانپزشکی خارج از کشور اعلام شد

کارنامه علمی سی و یکمین دوره آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور از ساعت ۱۸ امروز اول بهمن منتشر می‌شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، کارنامه علمی شرکت کنندگان در سی و یکمین دوره آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور محتوی نمره، رتبه و مجاز بودن داوطلب به ادامه تحصیل در سال‌های چهارم یا پنجم دندانپزشکی یا گذراندن واحد‌های تکمیلی (طبق فهرست مرکز خدمات آموزشی) از ساعت ۱۸ امروز یکشنبه اول بهمن ۹۶ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می‌شود.

بر اساس مصوبه ۱۷ خرداد ماه ۹۴ شورای عالی ارزشیابی مدارک تحصیلی، داوطلبان برای ارزشیابی مدرک تحصیلی خود می‌توانند یکی از سه مسیر زیر را انتخاب کنند:

مسیر اول: انتخاب محل و شروع به تحصیل از سال چهارم یا پنجم دندانپزشکی یا بر اساس لیست واحد‌های تکمیلی (در یکی از دانشگاه‌های پذیرنده به شرح جدول اعلام شده در اطلاعیه)؛ از ساعت ۱۸ یکشنبه اول بهمن تا ساعت ۱۸ چهارشنبه ۴ بهمن با توجه به نمره و رتبه.

حائزان نمره‌های ۳۴۸ – ۲۲۵ (رتبه‌های ۱ تا ۱۸): مجاز به انتخاب و ادامه تحصیل بر اساس لیست واحد‌های تکمیلی

حائزان نمره‌های ۲۲۲ – ۱۹۲ (رتبه‌های ۱۹ تا ۳۵): مجاز به انتخاب و ادامه تحصیل در سال پنجم دندانپزشکی

حائزان نمره‌های ۱۸۹ – ۱۱۷ (رتبه‌های ۳۶ تا ۴۹): مجاز به انتخاب و ادامه تحصیل در سال چهارم دندانپزشکی

تبصره: دانش آموختگان دانشگاه‌های نامعتبر مجازند تا با توجه به نمره و رتبه، به شرح زیر انتخاب محل کنند:

حائزان نمره‌های ۳۴۸- ۲۲۵ (رتبه‌های ۱ تا ۱۸): مجاز به انتخاب و ادامه تحصیل در سال پنجم دندانپزشکی

حائزان نمره‌های ۲۲۲ – ۱۱۷ (رتبه‌های ۱۹ تا ۳۵): مجاز به انتخاب و ادامه تحصیل در سال چهارم دندانپزشکی

هنگام انتخاب محل تحصیل، هر داوطلب می‌تواند تمام دانشگاه‌های پذیرنده (بر حسب سال پذیرش یا واحد‌های تکمیلی) را انتخاب کند.

افرادی که هنگام انتخاب محل تحصیل، از تمام گزینه‌های قابل انتخاب استفاده نکنند و در نتیجه، (برحسب نمره و رتبه کسب شده) پذیرفته نشوند، حق هیچ گونه اعتراضی را نداشته و مانند مشمولان بند ۲ زیر، باید در دوره بعدی آزمون شرکت کنند. بنابراین، توصیه می‌شود که داوطلبان، تمام دانشگاه‌های ممکن (مندرج در جدول اطلاعیه) را به ترتیب اولویت مورد نظر خود انتخاب کنند.

نتایج نهایی همراه با نحوه و زمان ثبت نام از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

مسیر دوم: انصراف از انتخاب محل و اعلام تمایل به شرکت مجدد در آزمون دوره بعد (دوره سی و دوم) جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور.

این گروه باید علاوه بر اعلام انصراف از طریق سایت (مراجعه به لینک انتخاب محل، از ساعت ۱۸ روز یکشنبه اول بهمن تا ساعت ۱۸ روز چهارشنبه ۴ بهمن، فرم شماره یک همین اطلاعیه را تکمیل و حداکثر تا روز یکشنبه ۸ بهمن ۹۶ از طریق پست پیشتاز به مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال کنند.

مسیر سوم: انصراف از انتخاب محل و انصراف از شرکت در آزمون دوره بعد جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور، به منظور تطبیق واحد.

این گروه با قبول پرداخت هزینه‌های مترتب، بعد از دریافت معرفی نامه از مرکز خدمات آموزشی، به یکی از دانشگاه‌های مادر (تهران، شهید بهشتی، مشهد، اصفهان، شیراز) جهت تطبیق واحد مراجعه می‌کنند. این مسیر یک نیمسال تحصیلی طول کشیده و در این فرآیند، نتیجه اعلام شده توسط دانشگاه، غیرقابل تجدید نظر و قطعی تلقی می‌شود.

این گروه باید علاوه بر اعلام انصراف از طریق سایت (مراجعه به لینک انتخاب محل، از ساعت ۱۸ روز یکشنبه اول بهمن تا ساعت ۱۸ روز چهارشنبه ۴ بهمن، فرم شماره دو همین اطلاعیه را تکمیل و حداکثر تا روز یکشنبه ۸ بهمن ۹۶ از طریق پست پیشتاز به مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال کنند.

این گروه از داوطلبان موظفند پس از تطبیق واحد در یکی از دانشگاه‌های مادر، شخصاً نسبت به اخذ پذیرش از یکی از دانشکده‌های دندانپزشکی کشور اقدام کنند (وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مسئولیتی در قبال اخذ پذیرش برای این افراد ندارد).

داوطلبان لازم است «مصوبه ۱۷ خرداد ۹۴ شورای عالی ارزشیابی مدارک تحصیلی» را با دقت مطالعه کنند. انتخاب هر یک از این سه مسیر، قطعی بوده و قابل تجدید نظر نیست؛ هنگام انتخاب دقت لازم را داشته باشند.

با توجه به متفاوت بودن میزان شهریه دانشگاه‌های مختلف، داوطلبان موظفند پیش از انتخاب محل تحصیل از مبلغ شهریه دانشگاه‌های مورد نظر خود (از طریق مراجعه به سایت دانشگاه، و مراجعه حضوری) آگاه شوند. پس از قبولی هیچ عذری پذیرفته نیست.

به دلیل محدودیت زمانی، درخواست‌هایی که حداکثر تا روز یکشنبه ۸ بهمن ۹۶ تحویل پُست نشوند، بررسی نخواهند شد. (نشانی پستی مرکز سنجش آموزش پزشکی: تهران، خیابان، آزادی، رو به روی بوستان اَوستا، مرکز سنجش آموزش پزشکی است.)

بر اساس مصوبه دویست و بیست و هشتمین جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک تحصیلی (۱۷ اسفند ۹۵)، سی و دومین دوره آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور (تابستان ۹۷) آخرین دوره برگزاری این آزمون خواهد بود. از آن پس، تمام افراد باید در آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور شرکت کنند.

مجموع ظرفیت اعلام شده برای انتخاب محل دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور ۴۹ نفر در دانشگاه‌های علوم پزشکی بابل، بیرجند، رفسنجان، زنجان، قزوین، کردستان، لرستان و مازندران و دانشگاه آزاد واحد تهران و واحد خوراسگان است.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما