خروج نخبگان از کشور با محدودیت افزایش حقوق بالای ۵ میلیون

خروج نخبگان از کشور با محدودیت افزایش حقوق بالای ۵ میلیون

روسای ۱۳ دانشگاه برتر کشور در واکنش به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق در خصوص محدودیت افزایش حقوق بالای ۵ میلیون تومان نامه‌ای به رئیس مجلس نوشتند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، علی خاکی صدیق در خصوص واکنش اساتید به محدودیت افزایش حقوق بالای ۵ میلیون تومان گفت: مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درخصوص محدودیت افزایش حقوق‌های بالای ۵ میلیون تومان موجب می‌شود تا نخبگان از کشور خارج شوند.

وی افزود: بنابراین روسای ۱۳ دانشگاه برتر در واکنش به این مصوبه و جلوگیری از خروج نخبگان از کشور نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی نوشتند.

رئیس دانشگاه خواجه نصیر اظهار داشت: اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها به نوعی کارآفرین نیز به شمار می‌روند و به فضای اشتغال کشور کمک می‌کنند، اما این مصوبه به فضای نخبگی و اشتغال کشور آسیب وارد می‌کند.

خاکی صدیق تاکید کرد: باتوجه به تورم موجود در کشور عدم افزایش حقوق اعضای هیات علمی به معنای این است که حقوق این افراد کاهش خواهد یافت.

وی گفت: میزان حقوق اعضای هیات علمی در ایران نسبت به دیگر کشور‌ها بسیار کم است و اجرای این مصوبه بستری را فراهم می‌کند تا بسیاری از نیرو‌های فعال دانشگاه‌ها را از دست دهیم و با خلع شدید نیرو مواجه شویم.

رئیس دانشگاه خواجه نصیر عنوان کرد: این مصوبه تنها شامل اعضای هیات علمی نمی‌شود بلکه قضات و دیگر متخصصان کشور را نیز در بر می‌گیرد که با اجرای آن شاهد از دست دادن نیرو‌های کارآمد در صنعت نیز خواهیم بود.

شایان ذکر است، بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی، حقوق و مزایای مستمر کارکنانی که در سال ۹۶ ماهیانه بیش از ۵۰ میلیون ریال است و حقوق و مزایای مستمر مقامات موضوع ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و مدیران عامل و اعضای هیات مدیره، روسای دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت و ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و شهرداران مراکز استان‌ها و دریافتی اعضای شورا‌های اسلامی شهر مرکز استان‌ها در سال ۹۶ افزایش نمی‌یابد.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما