مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اتمام مهلت ثبت نام در آزمون دوره کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی سال ۹۵ در ساعت ۲۴ فردا، سوم خرداد ماه خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، اظهار کرد: براساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با تمدید مهلت ثبت نام و انتخاب رشته و همچنین رشته محل‌های جدید در آزمون دوره کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی سال ۹۵ که از چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته به منظور مساعدت برای ثبت نام و درج کد رشته‌ محل‌های انتخابی و مهلت مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی برای آن دسته از داوطلبان که قبلا ثبت نام کرده بودند مهلت ثبت نام تا ساعت ۲۴ فردا تمدید شد.

وی در ادامه در مورد تعداد داوطلبان ثبت نام کننده گفت: تا ساعت ۱۵:۳۰ روز گذشته شنبه اول خرداد ماه، ۱۹۸ هزار و ۳۸۵ داوطلب نسبت به ثبت نام اقدام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش آزمون کشور در ادامه گفت: براساس ضوابط در این آزمون برای پذیرش دانشجو در ۴۲ کد رشته امتحانی اقدام می‌شود که از این تعداد یازده رشته امتحانی از طریق برگزاری آزمون و نمره کل اکتسابی داوطلب در آزمون داوطلب پذیرش می‌شود و آزمون مذکور در صبح جمعه ۲۲ مرداد ماه برگزار خواهد شد.

توکلی در پایان گفت: پذیرش دانشجو در ۳۱ رشته دیگر براساس سوابق تحصیلی و معدل کل دیپلم خواهد بود.