افزایش تعاملات واحد علوم و تحقیقات با دانشگاه سوربن فرانسه

افزایش تعاملات واحد علوم و تحقیقات با دانشگاه سوربن فرانسه

ژان مک بونیسو در بازدید از واحد علوم و تحقیقات، افزود: همکاری های این دانشگاه با واحدهای دانشگاهی مختلف با ارائه مدرک مشترک و یا به صورت دو مدرکه همراه است.
وی با اشاره به امکانات و آزمایشگاه های مجهز دانشگاه سوربن (پاریس 1) ادامه داد: اهم تمرکز فعالیت های این دانشگاه، متوجه اقدامات پژوهشی و تحقیقاتی است.
بونیسو به فعالیت 4 شعبه از دانشگاه سوربن (پاریس1) در نقاط مختلف جهان از جمله بوینوس آیرس به زبان فرانسوی اشاره کرد و گفت: تعاملات این دانشگاه به ویژه در رشته های حقوق و اقتصاد، طیف وسیعی از آمریکا و هنگ کنگ تا کشورهای عربی و اسلامی را در بر می گیرد.
به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، مجید عباسپور رییس دانشکده محیط زیست و انرژی این واحد در این دیدار توضیحاتی در رابطه با ویژگی های واحد علوم و تحقیقات، از جمله دانشجویان تحصیلات تکمیلی، فضای آموزشی و تحقیقاتی و دانشکده های این دانشگاه ارائه کرد و افزود: تعاملات بین المللی دانشگاه اقدامی مثبت در جهت ایجاد قراردادهای همکاری ، گسترش فعالیت های بین المللی در زمینه های تبادل استاد و دانشجو، برگزاری کارگاه های علمی، آموزشی و تحقیقاتی و ایجاد طرح های تحقیقاتی و مطالعاتی است.
وی بازدید اساتید و پژوهشگران اروپایی از دانشگاه های کشور را فرصت خوبی برای آشنایی هرچه بیشتر آن ها از اسلام واقعی آن هم در شرایط کنونی دانست.
در ادامه حمید رضا غفارزاده مدیرکل بین الملل واحد علوم و تحقیقات گفت: مقرر است در آینده نزدیک قصدنامه همکاری میان واحد علوم و تحقیقات و دانشگاه سوربن امضا و تبادلات و همکاری های دانشگاهی آغاز شود.

منبع مطلب : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما