خانک ای ار

از سال آینده درس حقوق شهروندی ارائه خواهد شد

حقوق شهروندی
درس حقوق شهروندی  در دانشگاه ها تدریس خواهد شد. دستیار ویژه وزیر علوم در حوزه حقوق شهروندی گفت: درس حقوق شهروندی از سال آینده هر ترم ارائه می شود و دانشجویان کاردانی و کارشناسی قبل از فارغ التحصیلی می توانند این درس را پاس کنند.
پرتال دانشگاهی به نقل از فریدون جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: درس اختیاری حقوق شهروندی از ترم جاری در دانشگاه ها راه اندازی و تا کنون در ۲۰ دانشگاه این درس را ارائه شده است. دانشگاه شهیدبهشتی یکی از این دانشگاهها است.
وی ادامه داد: از این به بعد هر ترم درس اختیاری حقوق شهروندی برای مقاطع کاردانی و یا کارشناسی ارائه می شود و دانشجویان قبل از فار غ التحصیلی می تواند این درس را پاس کنند.
دستیار ویژه وزیر علوم در حوزه حقوق شهروندی افزود: حقوق شهروندی جمهوری اسلامی ایران متأثر از احکام والای اسلامی و اصول متعدد قانون اساسی در فصل حقوق ملت (از اصل ۱۹ تا ۴۲) و سایر قوانین عادی متجلی شده است.
وی ادامه داد: حق آموزش بدون تبعیض و برابر برای همه، حق داشتن دانشگاه امن برای آموزش، حق اظهار نظر آزاد در محیط دانشگاهی، حق بهره مندی از مزایای آموزشی و پژوهشی فارغ از جناح بندی و سایر تمایزات، حق دسترسی به مراجع انضباطی و انتظامی عادلانه و منصفانه و مستقل و بی طرف به عنوان مهمترین حقوق شهروندی متناسب با وظایف و ساختارهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قابل اشاره است.
کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *