آخرین مهلت دریافت کارت کنکور ۹۸ گروه‌های هنر، علوم تجربی و زبان‌های خارجی

آخرین مهلت دریافت کارت کنکور ۹۸ گروه‌های هنر، علوم تجربی و زبان‌های خارجی تا ساعت ۱۱ صبح روز پنجشنبه ۱۳ تیرماه ۹۸،

آخرین مهلت دریافت کارت کنکور ۹۸

حسین توکلی – مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبان گروه‌های هنر، علوم تجربی و زبان‌های خارجی که تاکنون برای دریافت پرینت کارت ورود به جلسه کنکور ۹۸ اقدام نکرده، آخرین مهلت دریافت کارت برای هر یک از دوطلبان اعلام شد.

وی افزود: داوطلبان گروه هنر تا ساعت ۱۱ صبح روز پنجشنبه ۱۳ تیرماه ۹۸، داوطلبان گروه علوم تجربی تا ساعت ۱۸ روز پنجشنبه ۱۳ تیرماه ۹۸ و داوطلبان گروه زبان‌های خارجی تا ساعت ۱۱ صبح روز جمعه ۱۴ تیرماه فرصت دارند کارت ورود به جلسه کنکور ۹۸ را از سایت سازمان سنجش دریافت کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آزمون گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح فردا پنجشنبه ۱۳ تیرماه برگزار می‌شود داوطلبان این دو گروه آزمایشی تا ۱۲ امشب چهارشنبه ۱۲ تیرماه مهلت دارند نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه اقدام کنند.

وی یادآور شد: تا ساعت ۱۳ امروز ۱۲ تیرماه از تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام کننده تعداد ۹۷۹ هزار و ۴۵۴ داوطلب به میزان ۸۷.۵ درصد داوطلبان نسبت به دریافت پرینت کارت خود اقدام کرده‌اند.

به گزارش مهر، آزمون سراسری سال ۹۸ برای رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، دوره‌های نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

برای رشته‌های تحصیلی با آزمون کنکور سراسری سال ۹۸ تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۴۱ نفر در گروه ریاضی و فنی، تعداد ۶۳۷ هزار و ۲۴۶ نفر در گروه علوم تجربی، تعداد ۲۸۲ هزار و ۳۰۶ نفر در گروه علوم انسانی، تعداد ۲۵ هزار و ۱۳۵ نفر در گروه هنر و تعداد ۱۰ هزار و ۸۷ نفر در گروه زبان‌های خارجی ثبت نام کردند.

از تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام کننده تعداد ۶۴۸ هزار و ۸۴۵ نفر زن (معادل ۵۷.۹۸ درصد داوطلبان) و ۴۷۰ هزار و ۱۷۰ نفر مرد (معادل ۴۲.۰۲ درصد داوطلبان) هستند. با توجه به داوطلبان واقعی و تعداد علاقمندان به گروه‌های آزمایشی دوم و سوم، تعداد یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۳۲۴ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است.

آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه ۱۳ تیرماه، آزمون داوطلبان گروه هنر در بعدازظهر پنجشنبه ۱۳ تیر، آزمون داوطلبان گروه علوم تجربی در صبح جمعه ۱۴ تیر و آزمون داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در بعدازظهر جمعه ۱۴ تیر ۹۸ در ۳۸۱ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۵۱۸ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

پس از برگزاری آزمون و پس از تصحیح برگه‌ها، کارنامه اولیه در دهه دوم مردادماه ۹۸ منتشر می‌شود. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند با در نظر گرفتن ظرفیت دانشگاه‌ها در مهلت اعلام شده نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۸ در نیمه دوم شهریورماه ۹۸ منتشر می‌شود.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما