داوطلبان کنکور در مناطق سیل زده چه وضعیتی دارند

داوطلبان کنکور در مناطق سیل زده چه وضعیتی دارند؟ و چگونه کنکور خواهند داد؟ با چه شرایطی کنکور برای آنها برگذار خواهد شد؟

دکتر ابراهیم خدایی – رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: چهار شهر معمولان و پلدختر در استان لرستان و گمیشان و آق قلا در استان گلستان در کنکور سراسری ۹۸ داوطلب دارند که با توجه به تعداد محدود داوطلبان معمولان، این داوطلبان در شهر پلدختر آزمون خود را برگزار می کنند.

وی افزود: تعداد ۳ هزار و ۷۵۳ داوطلب از چهار شهر معمولان و پلدختر در استان لرستان و گمیشان و آق قلا در استان گلستان در کنکور سراسری ۹۸ شرکت می کنند.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: از تعداد ۳ هزار و ۷۵۵ داوطلب این چهار شهر، یک هزار و ۶۷۶ داوطلب در شهر پلدختر، یک هزار و ۴۵۸ داوطلب در شهر آق قلا و ۶۱۹ داوطلب در شهر گمیشان آزمون می دهند.

وی گفت: مدارسی که در سیل آسیب ندیده اند در این شهرها حوزه امتحانی کنکور ۹۸ هستند و مشکلی از نظر برگزاری کنکور در این مناطق نداریم.

خدایی یادآور شد: در مورد مناطق روستایی سیل زده در استان خوزستان نیز از آنجایی که در مناطق روستایی کنکور برگزار نمی شود داوطلبان این مناطق نیز در نزدیک ترین شهر و یا اهواز آزمون خود را برگزار می کنند.

رئیس سازمان سنجش خاطرنشان کرد: حوزه های برگزاری کنکور ۹۸ در آمادگی بسر می برند و مشکلی از این نظر وجود ندارد.

به گزارش مهر، آزمون سراسری سال ۹۸ برای رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، دوره‌های نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

بر اساس برنامه زمان بندی شده آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه ۱۳ تیرماه، آزمون داوطلبان گروه هنر در بعدازظهر پنجشنبه ۱۳ تیر، آزمون داوطلبان گروه علوم تجربی در صبح جمعه ۱۴ تیر و آزمون داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در بعدازظهر جمعه ۱۴ تیر ۹۸ در ۳۸۱ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۵۱۸ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

از تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام کننده تعداد ۶۴۸ هزار و ۸۴۵ نفر زن (معادل ۵۷.۹۸ درصد داوطلبان) و ۴۷۰ هزار و ۱۷۰ نفر مرد (معادل ۴۲.۰۲ درصد داوطلبان) هستند. با توجه به داوطلبان واقعی و تعداد علاقمندان به گروه‌های آزمایشی دوم و سوم، تعداد یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۳۲۴ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است.وضعیت کنکور مناطق سیل زده

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما