گسترش سفرهای زیارتی دانشگاهیان به عتبات ضروری است

گسترش سفرهای زیارتی دانشگاهیان به عتبات ضروری است
گسترش سفرهای زیارتی دانشگاهیان به عتبات ضروری است

به گزارش کنکوری به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام داوود رنجبران، در دیدار با نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عتبات افزود: این سفرها سبب می شود که دانشگاهیان علاوه بر بهره مندی از معنویت زیارت و حضور در شهرها و حرم های مطهر، با دانشگاه ها و استادان و دانشجویان شهرهای مقدس عراق آشنا شوند.
وی اضافه کرد: این آشنایی باعث می شود تا دانشگاه ها و نظام آموزش عالی عراق را با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشورمان مقایسه کنند و از ظرفیت علمی و آموزشی کشور بیشتر بهره ببرند.
معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، با بیان اینکه در سفرهای زیارتی، دانشگاهیان با مسائل اجتماعی و فرهنگی عراق آشنا می شوند افزود: ضروری است تا در کنار نگاه معنوی و معرفتی به سفرهای زیارتی استادان و دانشجویان، نگاه تمدنی و تاریخی هم داشته باشیم.
رنجبران همچنین بر لزوم برنامه ریزی برای برگزاری همایش ها مشترک با دانشگاه های عراق و همچنین برگزاری اردوهای دانشگاهی در قالب سفرهای زیارتی تاکید کرد.
وی به ظرفیت هیات های مذهبی در دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: می توان با ایجاد باشگاه استادان و دانشجویان زائر عتبات عالیات، از تجربیات سفر آنان بهره برد و در قالب این باشگاه برنامه های علمی فرهنگی و زیارتی را طراحی و اجرا کرد.
نماینده بعثه مقام معظم رهبری هم در این دیدار، با بیان اینکه زمینه افزایش حضور استادان و دانشجویان در سفرهای زیارتی فراهم است، افزود: باید با کار کارشناسی و برنامه ریزی مناسب این سفرها به عنوان یک کار فرهنگی اثرگذار دیده شود.
حجت الاسلام نجفی روحانی، کار برای جوانان و دانشجویان را بسیار ارزشمند و شیرین دانست و افزود: درصورت افزایش سفرهای زیارتی دانشگاهیان به عتبات، استادان و دانشجویان می توانند، مسائل و وضعیت عراق را از نزدیک ببینند و با وضعیت کشور عزیزمان مقایسه کنند و بیشتر به ویژگی ها، و قابلیت های کشورمان در مقایسه با کشورهای منطقه پی ببرند.

منبع مطلب : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما