آغاز ثبت نام متقاضیان مهمانی و انتقال علوم پزشکی ایران از اول تیر

 ثبت نام متقاضیان مهمانی و انتقال در دانشگاه علوم پزشکی ایران برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۵ از اول تا ۲۵ تیر ماه صرفا از طریق سامانه انجام می گیرد.
به گزارش خبرنگار مهر، فرآیند ثبت نام و پذیرش مهمانی و انتقال دانشگاه علوم پزشکی ایران برای نیمسال اول ۹۶-۹۵ از تاریخ اول تا ۲۵ تیرماه ۹۵ صرفا” از طریق سامانه درخواست انتقالی و سامانه درخواست مهمانی در سایت معاونت آموزشی دانشگاه انجام می شود و هیچگونه تقاضایی به صورت حضوری یا مکاتبه ای پذیرفته نخواهد شد.

پذیرش دانشجویان مهمان ورودی سالهای ۹۰ و ۹۱ رشته پزشکی با معدل حداقل ۱۷ بدون داشتن شرایط خاص انجام خواهد شد.

به دلیل تکمیل ظرفیت، پذیرش دانشجوی رشته پزشکی ورودی سالهای ۹۲ به بعد امکانپذیر نیست.

براساس مصوبه وزارت متبوع و هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران از دانشجویان میهمان و انتقال متناسب با مقطع و نوع درس شهریه اخذ می شود. (میزان شهریه همان شهریه دانشجویان مازاد و یا پردیس خودگردان خواهد بود.)

این دانشگاه هیچگونه تعهدی نسبت به تامین خوابگاه برای دانشجویان مهمان و انتقالی ندارد.

ثبت نام در سامانه هیچگونه حقی را برای متقاضی ایجاد نمی کند و تصمیم نهایی در رابطه با پذیرش یا عدم پذیرش دانشجو بعهده کمیسیون نقل و انتقالات دانشگاه خواهد بود.

کمیسیون نقل و انتقالات این دانشگاه سالی دوبار در مرداد و دی ماه برای بررسی درخواستهای متقاضیان تشکیل خواهد شد.

مسئولیت صحت اطلاعات و مستندات ارائه شده جهت طرح در کمیسیون نقل و انتقالات به عهده متقاضی است.

دانشگاه علوم پزشکی ایران فاقد دوره شبانه است و تقاضای انتقال توام با تغییر رشته پذیرفته نمی شود.

صرفاً درخواست داوطلبانی بررسی خواهد شد که ضمن اسکن کلیه اطلاعات و مدارک مورد نیاز از طریق سامانه موفق به دریافت کد رهگیری شوند.

اصل مدارک و مستندات به همراه موافقت دانشگاه مبدا می بایست تا زمان اعلام نتایج کمیسیون نزد متقاضی بماند و از ارسال اصل مدارک به این دانشگاه خودداری کنند.

درخواستهایی که کامل نباشد جهت رفع نواقص به دانشجو عودت می شود، در صورت عدم تکمیل مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. پس از پایان زمان ثبت نام هیچگونه درخواستی پذیرفته نمی شود.

از جمله شرایط پذیرش دانشجوی مهمان این است که دانشجو در مقطع «کارشناسی» حداقل یک نیمسال و در مقطع «دکتری عمومی» حداقل دو نیمسال تحصیلی را در دانشگاه مبدا گذرانده باشد.

بر مبنای آیین نامه آموزشی، دانشجویان مهمان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی Ph.D مجاز به اخذ بیش از ۵۰ درصد واحدهای درسی دوره در مرحله آموزشی نیستند.

میانگین کل نمرات دانشجو در دانشگاه مبدا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید حداقل ۱۶ و در مقطع دکتری عمومی پزشکی و دکتری تخصصی Ph.D حداقل ۱۷ باشد. این مورد شرط ضروری ارزیابی های بعدی است.

بررسی تقاضای ادامه مهمانی بیش از ۲ ترم در این دانشگاه مشروط به موافقت دانشگاه مبدا و داشتن میانگین ۱۷ و نداشتن مشکل انضباطی و ارائه برگ تسویه حساب از دوره قبلی مهمانی و ارائه درخواست مجدد ، برای سال بعد امکانپذیر است.

دانشجویان کلیه رشته ها با داشتن معدل کل ۱۸ به بالا، حائزین رتبه اول تا دهم کشوری در آزمونهای جامع علوم پایه و پیش کارورزی، دارندگان مدال المپیادهای کشوری، رتبه اول المپیادهای علمی دانشجویی کشور به شرط موافقت دانشگاه مبداء در اولویت میهمان قرار دارند.

مدارک مورد لزوم جهت متقاضیان مهمانی در سامانه مربوطه اعلام شده است.

انتقال در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی ممنوع است.

انتقال در مقطع دکترای عمومی : نمره آزمون ورودی متقاضی در سال ورود به تحصیل از نمره آزمون آخرین فرد پذیرفته شده همان سال در رشته و سهمیه مربوط دراین دانشگاه کمتر نباشد (در صورت تایید مراتب فوق توسط دانشگاه مبدا درخواست انتقال دانشجو مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دانشگاه علوم پزشکی ایران هیچگونه تعهدی در مورد انتقال دانشجویان مهمان ندارد.

در موارد استثناء چنانچه دانشجویی در مقاطع کارشناسی و دکترای عمومی حداقل ۲ ترم مهمان بوده و در مدت مهمانی میانگین کل ۱۷ را کسب کند، مشروط به موافقت دانشگاه مبدا و نداشتن مشکل انضباطی می تواند درخواست انتقال دائم خود را همراه با مدارک و مستندات ارائه نماید تا در کمیسیون مربوطه بررسی شود.

مدارک مورد لزوم جهت متقاضیان انتقال نیز در سامانه مربوطه اعلام شده است.

تمامی متقاضیان می توانند نتایج تصمیمات کمیسیون دانشگاه را در همین سایت در شهریور ماه ۹۵ رویت کنند.

کمیسیون نقل و انتقالات فقط به یکی از درخواستهای «مهمانی یا انتقال» رسیدگی می کند. بنابراین متقاضیان باید از ارائه تقاضای مهمانی و انتقال به طور همزمان جداً خودداری کنند. بررسی درخواست انتقال پس از دو ترم مهمانی انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما