نتایج اولیه آزمون ارشد ساعت 12 امروز اعلام می شود

حسین توکلی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا افزود: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، نتایج اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 95 تمامی داوطلبان شرکت کننده در جلسه آزمون بصورت کارنامه تنظیم و کارنامه مذکور از ساعت 12 امروز(سه شنبه) روی سات سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.
وی گفت: تمامی داوطلبان شرکت کننده در این آزمون می توانند برای اطلاع از وضعیت علمی و نیز رویت کارنامه نتیجه اولیه خود در تاریخ مذکور به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته شده اند لازم است از روز یکشنبه 30 خرداد ماه تا روز چهارشنبه دوم تیر ماه نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود از طریق سایت سازمان اقدام کنند.
توکلی یادآور شد: اطلاعیه تکمیلی این سازمان در خصوص اعلام نتایج اولیه، انتشار دفترچه، راهنمای انتخاب رشته و نحوه انتخاب رشته داوطلبان همزمان با اعلام نتایج اولیه نیز از امروز روی سایت سازمان قرار می گیرد.
وی ادامه داد: همچنین دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره 2) این آزمون شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته ها است از روز پنجشنبه هفته جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در این آزمون 761 هزار و 273 داوطلب ثبت نام کرده بودند که از این تعداد 392 هزار و 559 نفر زن و 368 هزار و 714 نفر مرد بودند.
وی افزود: از مجموع 1273 داوطلب ثبت نام کننده در این آزمون تعداد 68 هزار و 548 داوطلب علاقه مندی خود را به شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم اعلام کرده بودند.
توکلی تصریح کرد: با توجه به آمار ثبت نام کنندگان و آمار علاقه مندان کد رشته امتحانی دوم، از این رو برای برگزاری آزمون، تعداد 829 هزار و 821 کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: از تعداد کل افراد ثبت نام کننده، تعداد 566 هزار و 158 داوطلب در جلسه آزمون حاضر و 195 هزار و 115 نفر غایب بودند.
وی گفت: همچنین از تعداد 566 هزار و 158 داوطلب حاضر در جلسه آزمون تعداد 51 هزار و 488 داوطلب برای شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم نیز حاضر بودند.
توکلی افزود: از مجموع 566 هزار و 158 داوطلب حاضر در جلسه آزمون، تعداد 444 هزار و 539 نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند.
آزمون کارشناسی ارشد سال 95 در روزهای پنجشنبه و جمعه 16 و 17 اردیبهشت ماه در 66 شهرستان و 148 حوزه امتحانی با رقابت 761 هزار و 116 داوطلب برگزار شد.

 

 

Source: irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما