تاکید رهبر معظم انقلاب بر شرکت های دانش بنیان در راستای اقتصاد مقاومتی است

حضرت آیت الله خامنه ای روز گذشته(سه شنبه) در دیدار سران سه قوه، مسئولان و کارگزاران نظام، مدیران ارشد دستگاه های مختلف و عناصر فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، افزایش توانمندی های اساسی را موجب مصونیت و اقتدار ملت و کشور خواندند و بر حمایت از شرکت های دانش بنیان تاکید داشتند.
همچنین رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از فرمایشاتشان «پیشرفت های علمی» را دومین توانمندی اساسی کشور عنوان کردند.
سیداحمدرضا معتمدی روز چهارشنبه در همین زمینه به خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا گفت:‌ مراکز علمی و آموزشی از جمله بخش هایی است که پس از انقلاب رشد بسیار مناسب و مطلوبی در حد و اندازه های بین المللی داشته اشت.
وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی فقط 200 هزار دانشجو که عمدتا هم در مقطع کارشناسی بودند در کشور وجود داشت اما اکنون بیش از چهار میلیون و 800 هزار دانشجو در دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل هستند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: این رشد چه از لحاظ کمی و چه از منظر کیفی قابل مقایسه با 34 سال گذشته نیست.
وی ادامه داد: مراکز تحقیقاتی نیز در کشور رشد بسیار مطلوبی داشته اند بگونه ای که اکنون برخی مراکز علمی کشور هم اندازه و در سطح کشورهای پیشرفته دنیا هستند.
معتمدی یادآور شد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند، دانشگاه های نسل سوم در برهه کنونی بسیار مهم هستند و نقش تاثیرگذاری در اقتصاد کشورها ایفا می کنند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از ارکان توسعه مهم و تاثیرگذار توسعه های فناوری کشورها، شرکت های دانش بنیان هستند که نتایج علمی را به محصول تبدیل کرده و وارد چرخه اقتصادی کشور می کنند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر شرکت های دانش بنیان نشان از آینده نگری صحیح و علمی ایشان دارد و باید جهت گیری های دانشگاه های کشور به سمت تبدیل شدن به مراکز علمی نسل سوم باشد.
فراهنگ ** 9187 ** 1071

 

 

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
newsroom@irna.ir


تماس بی واسطه با مسئولین

 

 

Source: irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما