تقویم فراخوان جذب بهمن 94 اعلام شد/ 29دی آخرین فرصت ثبت تقاضا

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، از روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، متقاضیان در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی از سوی کارشناسان مرکز جذب، می توانند پس از ورود به سامانه نور رضوی و از طریق مرکز پیام، پرسش خود را مطرح، و پاسخ آن را در کمتر از یک روز کاری دریافت کنند.
پیگیری و انجام همه امور از طریق سامانه نور رضوی بوده و شرط لازم پذیرش پرونده ها در دبیرخانه هیأت مرکزی است و دانشگاه ها ملزم به اجرا و پیگیری تمامی امور مربوط به فراخوان از طریق سامانه مذکور هستند.

** نظام سازی قرآنی بر عهده دانشگاهها و حوزه های علمیه است
قائم مقام و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فرهنگ سازی و نظام سازی دو محور مهم برای توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در کشور است که نظام سازی قرآنی ماموریت تخصصی دانشگاهها و حوزه های علمیه است.
حجت الاسلام حمید محمدی در همایش توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی گفت: در زمینه فرهنگ سازی توسعه پژوهش و آموزش قرآنی باید این نکته درک شود که قرآن کتاب علم و هدایت است و درمان بیماریهای جسمی و روحی انسان در آن است و این ما هستیم که باید با خردمندی ، آزاد اندیشی و دوری از تعصبات، به دنبال کشف حقایق قرآن کریم باشیم.
وی تاکید کرد: قرآنی شدن آرمانهای دانشجویان در جامعه ما نکته مهمی در بحث فرهنگ سازی توسعه آموزش و پژوهش قرآنی است که اساتید نقش مهمی در این زمینه برعهده دارند که در این زمینه باید میزان آگاهی های قرآنی همه دانشگاهیان تقویت شود.
محمدی اظهار داشت: دستگاه های اجرایی مختلفی می توانند در فرهنگ سازی قرآنی نقش داشته باشند ولی نظام سازی قرآنی به دلیل پیچیدگی و دشواری که دارد صرفا بر عهده دانشگاه ها و حوزه های علمیه است.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ایجاد رشته های میان رشته ای قرآنی و تاسیس رشته های قرآنی متناسب با نیازهای جامعه از جمله روش های توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در کشور است.

** راه اندازی رشته ریاضیات مالی در واحد علوم تحقیقات
مدیر گروه رشته ریاضی کاربردی واحد علوم تحقیقات گفت: رشته ریاضیات مالی در مقطع کارشناسی ارشد سال آینده در این واحد دانشگاهی راه اندازی می شود.
محسن رستمی مال خلیفه گفت: مرکز تحقیقات بهره وری واحد علوم و تحقیقات با هدف ارزیابی عملکرد، بهره وری، کارایی و اثربخشی ارگان ها و دستگاه های مختلف کشور راه اندازی خواهد شد.
وی افزود: برنامه داریم رشته های ریاضیات مالی و ریاضیات زیستی در مقطع کارشناسی ارشد در این واحد راه اندازی شود.
مدیر گروه رشته ریاضی کاربردی واحد علوم تحقیقات گفت: ایجاد شرکت دانش بنیان در گروه ریاضی کاربردی با همکاری سایر گروه های مرتبط مانند صنایع و مدیریت در دستور کار این واحد است.
رستمی مال خلیفه، از قرار داشتن واحد علوم و تحقیقات در جایگاه دوم رشته ریاضیات کاربردی در جهان با اختلاف یک رکورد علمی پس از دانشگاه علوم و تکنولوژی چین خبر داد و گفت: این گروه دارای دو نشریه علمی پژوهشی به نام های ریاضیات صنعتی و پژوهش های نوین در ریاضی است.
وی با اشاره به توجه ویژه به بحث ریاضیات فازی در جهان و ورود آن به صنایع گوناگون افزود: هدف مطالعات رشته ریاضیات کاربردی، بهینه سازی و به عبارت دیگر پاسخ دهی حداکثری به تقاضا با امکانات محدود و صرف کمترین هزینه است.

** شاهد اقدامات ارزشمند در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی هستیم
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اکنون شاهد شروع یک سری اقدامات اساسی و ارزشمند در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی هستیم.
وحید احمدی اظهار داشت: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مجموعه های علمی کشور به شمار می رود.
وی گفت: انتظار می رود با توجه به قدمت و وجود اساتید پیشکسوت در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، این مجموعه بتواند در تمامی حوزه ها فعال و اثرگذار باشد.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: ساماندهی و کاربردی کردن به معنای محدودیت سازی نیست بلکه در راستای بردن به سمت حوزه هایی مرتبط با رفع تقاضاهای مردمی است.
وی اظهار داشت: ساماندهی مجموعه پژوهش های گذشته پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی روند رو به جلو داشته و آینده درخشانی را به تصویر می کشد.

** پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی میزبان اساتید برجسته کشور است
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی میزبان اساتید برجسته کشور از گذشته تا حال بوده است.
سید ضیاء هاشمی اظهار داشت: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی مهمترین مرکز پژوهشی در حوزه علوم انسانی در کشور است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بسیاری از اساتید برجسته کشور در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی فعالیت کرده اند.
وی افزود: هم اکنون نیز این پژوهشگاه میزبان اساتید شناخته شده علوم انسانی در کشور بوده که جامعه علمی ایرانی از حضورشان بهره مند است.
هاشمی در ادامه با اشاره به مراسم جشن تاسیس پنجاهمین سالگرد تاسیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی یادآور شد: معتقدم اینگونه مراسم ها در راستای پاسداشت یاد و خاطره اساتیدی که هم اکنون در قید حیات نیستند و بزرگان علمی کشور که در این عرصه فعالیت می کنند؛ اقدامی ارزشمند و قابل تقدیر است.
وی خاطرنشان کرد: امیدوارم بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی الگوی مناسب و مطلوبی برای همه مراکز علمی کشور شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: این مراسم، اقدامی در راستای ترویج فرهنگ حفاظت و صیانت از ارزش های علمی و الگوسازی برای توسعه فعالیت های علمی در کشور به شمار می رود.

منبع مطلب : http://www.irna.ir/fa/News/81919186/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما