روند رو به رشد بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن

روند رو به رشد بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن

به گزارش کنکوری ارشد دکترا به نقل از از روابط عمومی وزارت علوم، سیدضیا هاشمی در بازدید از بیست وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن با ابراز رضایت از نظم خوب بخش دانشگاهی این رویداد افزود: حضور دانشگاهیان در محیط قرآنی بسیار ارزشمند و امیدوار کننده است، امسال نظم، علاقه‌مندی و اقبال خوبی در بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن وجود دارد.
وی ادامه داد: فعالیت صورت گرفته درمورد تدبر در قرآن علیرغم کارهای خوبی که شده، کافی نیست اما رشد خوبی را در کارهای هنری مرتبط با قرآن شاهدیم، پایان نامه‌های قرآنی جای کار خلاقانه‌تر و شجاعانه‌تری دارد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تاکید کرد: در حوزه تدبر در قرآن نکته خوبی که در بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن امسال دیدم، طرح یک سئوال جدی بود که «اگر قرآن از زندگی ما حذف شود، چه می‌شود؟» سئوالی که اثرگذار و تکان‌دهنده است، گمان می‌کنم اینگونه سئوالات و تلاش برای پاسخگویی دقیق و موفق به آن می‌تواند بسیار تاثیر‌گذار باشد.
هاشمی درمورد اهمیت حضور دانشگاه‌ها در نمایشگاه قرآن گفت: مهمترین اهمیت این حضور این است که قرآن می‌تواند، زندگی‌ساز، جهت‌دهنده، انسجام‌بخش و انگیزه‌دهنده باشد. دانشگاه‌های حاضر در این بخش نمایشگاه قرآن کارهای خوبی صورت داده‌اند اما در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کارهای هنری خلاقانه‌ای بود که نشان می‌دهد، انس و پیوند با قرآن، ذهن دانشجویان را فعال کرده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: دانشگاه‌های مختلف علاقه مند به حضور در نمایشگاه قرآن هستند، اما ظرفیت فیزیکی محدود بخش دانشگاهی در نمایشگاه قرآن، ایجاب نمی‌کند که همه دانشگاه‌ها حضور پیدا کنند و از طرفیت سایر دانشگاه‌ ها نیز در سایر جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها استفاده خواهیم کرد.
هاشمی افزود: البته همواره این مطالبه را خواهیم داشت که سهم بیشتری در این نمایشگاه داشته باشیم و به میزانی که سهمیه در اختیار ما قرار گیرد، مشارکت‌ خود را افزایش می دهیم.
فراهنگ ** 9187 ** 1071

 

 

 

 

Source: irna.ir

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما