رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان گفت:دانشجویان و پژوهشگران نخبه که مشمول خدمت مقدس سربازی هستند می توانند در قبال فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی از کسری خدمت برخوردار می شوند.
سرگرد فرزاد درویشی اظهار کرد: در اجرای ابلاغیه صادره از ستاد کل نیروهای جمهوری اسلامی ایران پژوهشگران مشمول اعم از افراد نخبه و استعدادهای برتر در قبال انجام فعالیت های تحقیقاتی کسر خدمت سربازی اعطای می شود.

وی هدف از اجرای این طرح را استفاده بهینه از توان علمی دانشجویان مشمول، شتاب بخشی و آسان سازی امور سربازی برای افراد واجد شرایط و همچنین ارتقای دستاوردهای تحقیقاتی عنوان کرد.

رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان ایلام با اشاره با اینکه فعالیت های تحقیقاتی مورد نظر برای اجرای این طرح شامل طرح های تحقیقاتی می باشد، تاکید کرد: برابر بند ۳ دستورالعمل جدید ابلاغی از سوی بنیاد نخبگان ستاد کل ستاد کل نیروهای مسلح، واگذاری فعالیت های تحقیقاتی در قالب ترجمه، تالیف کتاب، امور کشاورزی، دامپروری، نقشه کشی و بازاریابی به محققان مشمول متقاضی کسر خدمت ممنوع است.

وی یادآور شد: این طرح شامل افرادی است که تاکنون خدمت سربازی را طی نکرده و یا بخشی از آن را سپری کرده باشند ، البته بایستی حداقل یکسال از خدمت سربازی آن ها باقی مانده باشد.
سرگرد درویشی اضافه کرد: با اشاره به اینکه این طرح شامل مشمولان خدمت سربازی با مدرک کارشناسی ارشد و دکتری و دانشجویان این دو مقطع تحصیلی می باشد گفت:مشمولان بایستی آسیب های اجتماعی مرتبط با حوزه ماموریتی ناجا در استان ایلام و متناسب با مدرک تحصیلی خود را انتخاب و انجام دهند.

وی گفت: حداقل کسری خدمت برای اجرای این طرح ۲ ماه و حداکثز کل مدت خدمت سربازی می باشد.

رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: پژوهشگران بایستی زمینه همکاری مورد نظر خود را به دفتر تحقیقات کاربردی پلیس استان اعلام تا پس از بررسی و تصویب موضوع، جهت کسر خدمت به کمیسیون عالی نحبگان نیروهای مسلح انعکاس داده شود.

سرگرد درویشی گفت:علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۲۱۸۲۲۲۶- ۲۱۸۲۲۴۲ تماس بگیرند و یا به دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان واقع در بلوار شهید بهشتی مراجعه کنند.