معاون بین الملل دانشگاه خواجه نصیر از همکاری این دانشگاه با دانشمندان و متخصصان غیر ایرانی خبر داد.

فرهاد یزدان دوست معاون بین الملل دانشگاه خواجه نصیر در گفت و گو با خبرنگار کنکوری ارشد دکترا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان گفت: این طرح به منظور انتقال دانش، تجربه، و ایده‌های فناورانه به کشور با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان‌ و مراکز پژوهشی برگزیده کشور در حوزه‌های منتخب اجرا می‌گردد.

وی ادامه داد:این طرح با همکاری متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیرمقیم از سوی بنیاد ملی نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به اجرا درآمده است.

معاون بین الملل دانشگاه خواجه نصیر افزود: در این طرح امکان جذب همکاری متخصصان و دانشمندان ایرانی خارج از کشور به شیوه هایی اعم از دوره های پسا دکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی فراهم شده است.

وی در ادامه در خصوص اهداف این همکاری گفت: استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیرمقیم در مراکز علمی، فناوری و صنعتی داخل ، ارتقای سطح علمی و پژوهشی پایگاه تخصصی همکار ، فراهم‌سازی شرایط مناسب جهت همکاری و توسعه فناوری‌های نوظهور و پیشرفته در کشور، فراهم نمودن شرایط انتقال مهارت‌ها، روش‌ها و قابلیت‌های خدماتی نوین توسط متخصصین ایرانی غیرمقیم به داخل کشور و کمک به تاسیس شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های فناوری پیشرفته است.

یزدان دوست تصریح داشت:امکان بهره برداری از تسهیلات تخصیصی در تمام زمینه های مورد همکاری باعضویت دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در این طرح به صورت رسمی و در قالب پایگاه تخصصی همکار،ایجاد شده است.

گفتنی است علاقه مندان با مراجعه به سایت بنیاد ملی نخبگان به نشانی international.bmn.ir از آن اقدام کنند.