دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت گفت: در حوزه علوم دندانپزشکی، ایران در سال ۲۰۱۵ میلادی با دو پله صعود و با پیشی‌گرفتن از سوئیس و کانادا به رتبه ۱۲ دنیا رسید.
به گزارش خبرگزاری کنکوری ارشد دکترا به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر سعید عسکری با تبریک کسب رتبه دوازدهم دنیا در حوزه علوم دندانپزشکی توسط کشورمان در سال ۲۰۱۵ میلادی، از پیشی‌گرفتن از دو کشور سوئیس و کانادا خبر داد.
وی با اشاره به اینکه داده های موجود در سایت SJR نشان می دهد که ایالات متحده آمریکا، برزیل، انگلستان و هند به عنوان چهار کشور صدرنشین، هر یک موفق به تولید بیش از هزار مقاله در حوزه علوم دندانپزشکی شده‌اند، اظهار کرد: ایران با تولید ۳۰۵ مقاله در سال ۲۰۱۵ پس از کشور اسپانیا و کره جنوبی با بیش از چهارصد مقاله قرار گرفته است.
دکتر عسگری افزود: گرچه رتبه کشور در کل علوم تولید شده در دو سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به صورت ثابت در مقام شانزدهم باقی مانده و تغییری پیدا نکرده است اما علوم دندانپزشکی در همین بازه‌ زمانی موقعیت ممتازتری را برای کشور ایجاد کرده است.
دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه هم اکنون جمهوری اسلامی ایران از نظر کل تولیدات علمی در منطقه خاورمیانه با اختلاف کمی از کشور ترکیه، مقام اول را به خود اختصاص داده است، اما در رشته های پزشکی و دندانپزشکی پس از کشور ترکیه قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه کشور ترکیه از نظر تعداد مقالات تولید شده در این دو رشته فاصله قابل توجهی با کشورمان دارد، بر ضرورت توجه ویژه مسئولان حوزه پژوهش و محققان به این موضوع تأکید کرد و گفت: برای حصول به اهداف تعیین شده در سند چشم‌انداز بیست ‌ساله، لازم است تا سیاستگذاری‌های ویژه‌ای توسط تمامی مسئولان مرتبط، برای ایجاد شرایط لازم برای افزایش چشمگیر تولیدات علمی و کسب مقام اول منطقه در این دو رشته صورت پذیرد.