فراخوان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نیمسال اول ۱۳۹۵ دانشگاه صنعتی شریف – پردیس بین‌الملل – جزیره کیش (مقطع کارشناسی ارشد)

منتشر شد.

۱- رشته‌های دایر:

دانشگاه صنعتی شریف بر اساس مجوزهای اخذ شده از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دوره‌های آموزشی بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی را در جزیره کیش به شرح زیر برگزار می‌نماید:

دوره به صورت مهندسی شیمی پیشرفته اجرا خواهد شد.

۲- ویژگی­‌های دوره:

۱٫۲    بر اساس مجوزهای اخذ شده از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران به دانش‌آموختگان مدرک رسمی دانشگاه صنعتی شریف- پردیس بین‌الملل کیش،  اعطا می‌شود.

۲٫۲    برای دانشجویان ذکور ایرانی مطابق قوانین نظام‌وظیفه عمومی پس از ثبت‌نام درخواست معافیت تحصیلی خواهد شد.

۳٫۲    دانشگاه جهت اخذ روادید برای دانشجویان خارجی اقدام خواهد کرد.

۴٫۲   برگزاری دوره‌ها به زبان انگلیسی است.

۵٫۲    محل تحصیل در پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف در جزیره کیش می‌باشد.

۳- شرایط پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد:

۱٫۳    نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان ذکور

۲٫۳    دارا بودن شرایط عمومی ورود به دوره کارشناسی ارشد

۳٫۳    فراغت از تحصیل در مقطع کارشناسی حداکثر تا تاریخ ۹۵/۰۶/۳۱

۴٫۳    موفقیت در ارزیابی تخصصی با توجه به بررسی پرونده شامل بررسی سوابق تحصیلی – علمی و در صورت نیاز مصاحبه علمی و تخصصی

تبصره: در صورت نیاز به تشخیص کمیته پذیرش دانشگاه صنعتی شریف آزمون کتبی برگزار خواهد شد.

۵٫۳  دارا بودن مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های زیر از دانشگاه‌های داخل کشور و یا معادل آن از دانشگاه‌های خارجی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

** متقاضیان رشته مدیریت کسب‌وکار (MBA) و مهندسی عمران (مهندسی و مدیریت ساخت) می‌بایست دارای حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط باشند و دوره‌ها بصورت آموزش محور ارائه می‌گردد.

۶٫۳  ارائه نمره حد نصاب لازم در یکی از آزمون‌های رسمی زیر از سال ۲۰۱۶ میلادی به بعد

تذکر: پذیرفته شدگان علمی که  هنگام ورود به دوره فاقد نمره حد نصاب جدول فوق می‌باشند مجاز به ثبت‌نام بوده و ملزم به گذراندن ۱۲ واحد پیش نیاز زبان انگلیسی در دو نیمسال متوالی می‌باشند. هر زمان پس از ورود به دوره، در صورت ارائه مدرک رسمی با حد نصاب مذکور دانشجو از گذراندن مابقی واحد پیش نیاز زبان در نیمسال بعدی معاف می‌شود.

۷٫۳  سهمیه رزمندگان و ایثارگران: ۲۵% از ظرفیت به داوطلبان واجد شرایط به شرط کسب حد نصاب نمره لازم اختصاص می‌یابد.
حد نصاب نمره علمی برای رزمندگان ۸۰% و ایثارگران ۷۰% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد می باشد

۴- محتوای آموزشی و مدت دوره:

۱٫۴  محتوای آموزشی برنامه‌های دانشگاه صنعتی شریف در جزیره کیش مطابق با محتوای آموزشی دانشگاه صنعتی شریف در تهران می‌باشد و کلیه آئین‌نامه‌ها و مصوبات شورای آموزش و کمسیون موارد خاص دانشگاه صنعتی شریف در پردیس بین‌الملل اجرا می‌گردد.

۲٫۴  تعداد واحد مورد نیاز برای فارغ‌التحصیلی در دوره  کارشناسی ارشد ۲۹ تا ۳۲ واحد (به جزء رشته مدیریت کسب‌وکار MBA ) است و گذراندن دروس جبرانی مورد نیاز متناسب با مدرک کارشناسی حداکثر تا ۱۲ واحد الزامی خواهد بود.

۳٫۴   حداقل طول دوره کارشناسی ارشد ۲ سال (معادل ۴ نیمسال) و حداکثر آن ۵/۲ سال (معادل ۵ نیمسال) است.

۴٫۴   پس از انتخاب پایان‌نامه تا پایان مراحل دفاع از آن ثبت‌نام دانشجو در کلیه نیمسال‌های بعدی بر اساس تقویم دانشگاه همراه با پرداخت شهریه ثابت الزامی است.

۵٫۴  دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته به دو شیوه آموزشی-پژوهشی (با پایان‌نامه) و آموزشی (بدون پایان‌نامه) برگزار می‌شود.

۱٫۵٫۴   شیوه آموزشی- پژوهشی دوره‌ای است که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی و پایان‌نامه است.

۲٫۵٫۴  شیوه آموزشی دوره‌ای است با تمرکز بر آموزش که دانشجو پس از گذراندن واحدهای درسی و بدون پایان‌نامه دانش‌آموخته می‌شود.

۳٫۵٫۴  گواهینامه پایان دوره کارشناسی ارشد در هر دو شیوه ارزش یکسانی داشته و جهت ادامه تحصیل در دوره تحصیلی بالاتر دارای اعتبار یکسانی است.

۶٫۴  داوطلبان بر اساس بررسی پرونده، سوابق تحصیلی، انتخاب شیوه تحصیلی، ظرفیت دوره در یکی از شیوه‌های فوق پذیرفته خواهند شد.

تذکر: تعیین و تغییر شیوه تحصیلی  دانشجویان پس از نیمسال دوم تحصیل منوط به احراز شرایط شورای آموزشی پردیس بین‌الملل و دانشگاه صنعتی شریف می‌باشد. ادامه تحصیل در شیوه آموزشی پژوهشی پس از اتمام نیمسال دوم تحصیل منوط به احراز شرایط پردیس بین‌الملل و دانشگاه صنعتی شریف می‌باشد. در غیر اینصورت شیوه تحصیلی دانشجو با وجود پذیرش اولیه به صورت آموزشی پژوهشی به آموزش  محور تبدیل خواهد شد.

۵- شهریه دوره  برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۵:

۱٫۵  شهریه هر نیمسال تحصیلی شامل شهریه ثابت به علاوه شهریه تعداد واحدهای هر نیمسال می‌باشد.

۲٫۵   شهریه هر نیمسال بر اساس مصوبات دانشگاه صنعتی شریف پردیس بین‌الملل کیش اعلام می‌گردد.

۳٫۵   مبلغ شهریه شامل هزینه‌های مسکن، ایاب‌وذهاب، تغذیه، کتاب و سایر هزینه‌های دانشجویی نمی­شود.

۴٫۵   در صورت حذف ترم، انصراف و یا اخراج دانشجو از دوره، دانشجو علاوه بر پرداخت شهریه نیمسال ثبت‌نام شده موظف به پرداخت شهریه ثابت نیمسال بعد می‌باشد.

۵٫۵   پرداخت شهریه ثابت در هر نیمسال تحصیلی الزامی است حتی اگر دانشجو در مرخصی تحصیلی باشد و یا آنکه در واحدهای جبرانی یا زبان انگلیسی ثبت‌نام کرده باشد.

۶- مدارک لازم برای نام‌نویسی اینترنتی:

۱٫۶   پرداخت هزینه تشکیل پرونده و سایر مراحل پذیرش بصورت الکترونیکی از طریق سامانه پذیرش به مبلغ ۳،۰۰۰،۰۰۰ ریال (سه میلیون ریال)

۲٫۶   تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی

۳٫۶   تصویر ریز نمرات چهار ساله دوره کارشناسی (در صورت دارا بودن مدرک کاردانی ارائه تصویر ریزنمرات آن نیز الزامی است)

۴٫۶   تصویر مدرک  زبان انگلیسی در صورت وجود

۵٫۶   تصویر عکس (تمام رخ، پشت زمینه سفید، طول ۳۰۰ پیکسل (mm28/21) و عرض ۲۲۶ پیکسل (mm16) کیفیت تصویر ۳۰۰ (dots per inch)

۶٫۶   تصویر توصیه نامه کاری (سابقه کار) در صورت وجود برای داوطلبان رشته‌های کارشناسی ارشد مدیریت کسب‌وکار MBA  و مهندسی عمران (مهندسی و مدیرت ساخت)

v     در صورت پذیرش داوطلب، ارائه اصل کلیه مدارک در زمان ثبت‌نام الزامی است.

v     هزینه نام‌نویسی غیر قابل استرداد می‌باشد.

۷- نحوه انجام نام‌نویسی اینترنتی:

داوطلبان می‌بایست تمامی مدارک مورد درخواست را  قبل از اتمام مهلت اعلام شده تهیه و از طریق سامانه پذیرش نسبت به تکمیل فرم پذیرش اینترنتی و پرداخت هزینه اقدام  نموده و کد رهگیری از سیستم دریافت نمایند.

۸- جدول زمان‌بندی پذیرش:

 

۱٫۸  تشکیل هریک از رشته‌های (گرایش‌های) آموزشی منوط به حد نصاب رسیدن کلاس‌ها در هر کدام از رشته‌ها (گرایش‌ها) می‌باشد.

۲٫۸  پذیرش بر اساس بررسی سوابق تحصیلی، نمره آزمون زبان انگلیسی و سوابق علمی خواهد بود.

۳٫۸  نتایج پذیرش از طریق سایت رسمی دانشگاه به آدرس www.kish.sharif.edu به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

شرکت در آزمون زبان برای تمامی متقاضیان الزامی است. این آزمون فقط یک‌بار در دانشگاه صنعتی شریف (تهران) برگزار می‌گردد. ساعت آزمون ۸:۳۰ صبح می‌باشد. نتیجه این آزمون صرفاً جهت پذیرش اعتبار دارد و به کسب حد نصاب زبان در آزمون‌های رسمی یا به شرکت در کلاس‌های پیش نیاز زبان مربوط نمی‌شود.

داوطلبان می‌توانند سؤالات خود را به آدرس پست الکترونیکی admission@kish.sharif.edu ارسال و یا با شماره تلفن‌های زیر تماس حاصل نمایند:

تلفن دفتر تهران: ۶۶۱۶۵۰۴۲-۰۲۱  و ۶۶۱۶۵۰۴۱-۰۲۱                  نمابر دفتر تهران: ۶۶۰۲۲۷۵۴–۰۲۱

تلفن روابط عمومی: ۴۴۲۱۶۴۹-۰۷۶۴                                           تلفن آموزش:۴۴۴۲۱۶۴۹-۰۷۶

داوطلبان محترم می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل در انجام ثبت‌نام اینترنتی با آدرس پست الکترونیکی admission@kish.sharif.edu  نامه‌نگاری نموده و  یا با شماره تلفن‌های ۶۶۱۶۵۰۴۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.