خانک ای ار

بازدیدهای علمی دانشجویی را به حساب اردوی مختلط نگذارید

به گزارش خبرنگار علمی کنکوری ارشد دکترا به نقل از ایرنا، دکتر ‘افشین شریعت’ روز یکشنبه در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: اخیرا تعدادی از رسانه ها مطالب و تصاویری با مضمون برگزاری اردوهای مختلط دانشجویی در دانشگاه علم و صنعت منتشر کردند که جنجال هایی پیرامون آن ایجاد شد.
وی با بیان این که هیچ اردوی دانشجویی به صورت مختلط در دانشگاه علم و صنعت طی چند سال اخیر برگزار نشده است، گفت: تصاویر نامناسبی که در برخی سایت ها همراه با مطالب برگزاری اردوی مختلط علم و صنعت منتشر شده، بعضا آرشیوی است و رسانه ها هیچ اشاره ای به تزئینی بودن آنها نکرده اند که در جای خود، محل سوال و بحث است.
شریعت تصریح کرد: از سوی دیگر، در صورت دانشجو بودن افراد حاضر در این تصاویر، برای ما هم مشخص نیست که آنها دانشجوی علم و صنعت هستند یا خیر و آیا تصاویر مربوط به محیط دانشگاه و یا بیرون آن است.
وی با بیان اینکه تعدادی بازدید علمی و آموزشی دانشجویی در دانشگاه علم و صنعت همانند دیگر دانشگاه ها انجام شده و می شود، توضیح داد: اولا باید دقت داشت که بازدیدهای آموزشی و پژوهشی از شمول آیین نامه برگزاری اردوهای دانشجویی، خارج است.
شریعت در پاسخ به برخی پیشنهاد دهندگان برگزاری بازدیدهای علمی به تفکیک دانشجویان دختر و پسر، اظهار داشت: در مواردی که تعداد دانشجویان دختر در یک کلاس 30 نفره به سه یا چهار نفر می رسد، امکان برگزاری دو بازدید مستقل، عملا برای دانشگاه و استادان امکان پذیر نیست و در این شرایط یا باید بازدید صورت نپذیرد و یا دانشجویان جنس اقلیت را که اغلب هم دختر هستند، از برنامه بازدید حذف کرد که هیچکدام از آنها منطقی به نظر نمی رسد.
وی ادامه داد: برگزاری بازدیدهای علمی و آموزشی در دانشگاه کاملا طبق ضوابط موجود صورت می گیرد و در سفرهایی که بیش از یک روز به طول می انجامد ناظر فرهنگی نیز به همراه استاد و دانشجویان حاضر در بازدید اعزام می شود.
معاون فرهنگی دانشگاه علم و صنعت، ادعای برخی رسانه ها را در خصوص مخالفت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری این دانشگاه با برگزاری بازدیدهای علمی، تکذیب کرد و گفت: نماینده نهاد در شورای فرهنگی دانشگاه حضور دارد و تاکنون مخالفتی در این رابطه اعلام نشده است اما اظهارنظرها و پیشنهادهایی برای برگزاری بهتر این برنامه ها از سوی نهاد نمایندگی داشته ایم.
وی تصریح کرد: ادعا نداریم که برنامه های دانشجویی ما بدون عیب و نقص است، دانشگاه، خود را مقید به رعایت اصول و ارزش ها می داند ولی انتظار داریم اگر مصداقی از خطا و تخلف مشاهده می شود در درجه اول به دانشگاه ارائه شود نه اینکه در فضای رسانه ای و با بزرگنمایی به سمت افراط و تفریط برود.

 

 

Source: irna.ir

کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *